close-btn

Meta виплатить рекордні $725 млн за врегулювання позову щодо витоку даних

Це найбільша сума, яку компанія колись виплачувала за врегулювання приватного групового позову

https://hromadske.ua/

Meta Platforms Inc. погодилася виплатити $725 млн для врегулювання давнього судового процесу, в якому стверджувалося, що Facebook незаконно передав дані 87 мільйонів користувачів у розпорядження дослідницької фірмі Cambridge Analytica. Про це повідомляє Bloomberg.

Це найбільше відшкодування, яке коли-небудь досягалося в груповому позові про конфіденційність даних, і найбільша сума, яку Facebook колись сплачувала за врегулювання приватного групового позову.

«Ми домагалися врегулювання, оскільки це відповідає інтересам нашої спільноти та акціонерів. За останні три роки ми переглянули наш підхід до конфіденційності та впровадили відповідну комплексну програму. Ми з нетерпінням чекаємо на продовження створення сервісів, які люди люблять і яким довіряють, із конфіденційністю на чолі», — заявила Meta.

На початку 2018 року стало відомо про найбільший в історії Facebook витік особистих даних користувачів. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала інформацію про 87 мільйонів користувачів соцмережі та передала їх третім особам, зокрема, ймовірно, передвиборному штабу Дональда Трампа, який використав її для політичної реклами.

Компанії довелося виплатити Федеральній торговій комісії США $5 млрд штрафу та покращити політику конфіденційності даних у соцмережі.

Відколи справа була порушена, Facebook перестала дозволяти третім сторонам отримувати доступ до даних користувачів через їхніх друзів. Компанія також розширила свої можливості обмеження та моніторингу того, як треті сторони отримують та використовують інформацію про користувачів Facebook, та покращила свої методи інформування користувачів про те, які дані Facebook збирає та передає про них.

Крім того, минулого місяця суддя схвалив угоду з Meta на суму $90 млн для врегулювання позову щодо використання файлів cookie браузера та кнопки «Подобається» у Facebook для відстеження активності користувачів.

Раніше ми писали, що Фелікс Краузе, дослідник конфіденційності, колишній інженер Google, виявив, що Facebook та Instagram змінюють код веб-сайтів, на які користувач переходить за посиланнями в соцмережах, щоб стежити за його діями в інтернеті. Дослідження було зосереджено на версіях Facebook та Instagram для iOS.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!