close-btn

Як побороти економічні наслідки війни — РФС та НБУ назвали головні напрямки роботи

На черговому засіданні Ради з фінансової стабільності учасники визначили пріоритетні напрямки діяльності, зокрема, банківської сфери, щоб протистояти економічним викликам, що спричинені повномасштабною війною

НБУ

НБУ

Так, ключовими темами обговорення були: безперебійна робота фінансового сектору, підтримка кредитування працюючих підприємств, заходи для посилення монетарної трансмісії для збереження фінансової стабільності. Про це інформує пресслужба Нацбанку України.

  1. Безперебійна робота банківського сектору є критично важливою

Зараз НБУ разом із банками реалізують проєкт Power Banking — безперервна робота чергових відділень. Так, до банків встановлено посилені вимоги щодо забезпечення стабільної роботи навіть за умов повних блекаутів. Це посилить стійкість фінсектору України.

Чи готова банківська система до атак окупантів та як підготуватись громадянам — читайте в матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВВП України може впасти вдвічі, якщо атаки по інфраструктурі не припиняться – Шмигаль

  1. Забезпечення діяльності програм державної підтримки

Головний двигун кредитної активності під час війни — доступ банків і позичальників до державних програм підтримки кредитування, зокрема до «Доступних кредитів 5-7-9 %». Нові економічні виклики вимагають переглянути ці програми, зокрема, розширити для користувачів спектр доступних фінансових інструментів, а також оптимізувати бюджет.

Нагадаємо, що в НБУ підбили підсумки та озвучили прогнози відносно кредитування населення та бізнесу в Україні під час війни.

  1. Посилення монетарної трансмісії та активізація первинного ринку ОВДП як передумова беземісійного фінансування бюджету у 2023 році (наразі у фокусі уваги)

«Безпрецедентний структурний профіцит ліквідності банківської системи, з одного боку, стримує конкуренцію банків за вкладників та підвищує чутливість валютного ринку до ситуативних факторів, а з іншого, — створює потенціал для розширення фінансування державного бюджету на ринкових засадах через розвиток внутрішнього боргового ринку», — йдеться у матеріалі НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карта руйнувань: українцям надали доступ до цифрового реєстру постраждалих об’єктів

Нацбанк оголосив про підвищення нормативу обов’язкового резервування за поточними рахунками в гривні та в іноземній валюті на 5 в.п. Таке рішення зумовлене необхідністю зв’язування надлишкової ліквідності. В цей час НБУ також дасть змогу банкам покривати до половини загального обсягу обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП. Детальніше читайте у матеріалі.

«Сьогодні ми даємо ринку потужний сигнал. Ми окреслили наше нове бачення заходів, які сприятимуть покращенню трансмісійного механізму, активізації ринку внутрішніх запозичень, реалізації плану, напрацьованого під час досягнення угоди з МВФ. Спільна позиція – перший стратегічний крок. Наступний тактичний крок — продуктивна дискусія про критерії, параметри, архітектуру узгодження бенчмарк-ОВДП», — зазначив голова НБУ Андрій Пишний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Зелені облігації — золота жила для інвесторів та одне із джерел відновлення України

Новий тренд – ESG інвестиції

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!