close-btn

Найгучніші перемоги та невдачі Ілона Маска

Одна з найвпливовіших і найсуперечливіших постатей останніх двох десятків років — Ілон Маск, на своєму шляху здобував як гучні перемоги, так і переживав гіркі невдачі

Elon Musk

Elon Musk Фото: nbcnews.com

За останній місяць Ілон Маск здійняв шквал критики з боку світової громадськості, опублікувавши серію твітів про війну. Але незважаючи на скандал, він залишається найбільшим амбасадором України та залишив за собою фінансування супутникового зв’язку Starlink, зокрема для потреб ЗСУ.

«SpaceX вже відкликала свій запит на фінансування», — написав Маск у Твіттері.

Цей випадок, коли Маска обговорюють у всьому світі, далеко не єдиний. Його успіхи змушують заздрити навіть найбагатших людей планети. Але чим яскравіше перемоги, тим помітнішими є провали та невдачі.

Успіхи Ілона Маска

Почнемо, мабуть, з успіхів генія сучасності, тому що на їхньому тлі тьмяніють найсуттєвіші провали, і навіть яскраві заголовки жовтої преси.

Найбагатша людина у світі

Мабуть, найяскравішим досягненням Ілона Маска є титул найбагатшої людини на планеті. У квітні 2022 стало відомо, що вершину світового рейтингу мільярдерів Forbes зайняв 50-річний Маск, гендиректор виробника електромобілів Tesla і космічної компанії SpaceX. Він випередив Джеффа Безоса, який чотири роки займав топ рейтингу.

Статки Маска, станом на квітень, становили $219 млрд, що на $48 млрд більше, ніж у Безоса, який посів друге місце (за оцінками Forbes). До жовтня ця цифра зросла до $251 млрд.

Також варто зазначити, що у листопаді 2021 року він став першою людиною у світі зі статком $300 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Binance і Sequoia Capital продовжать фінансувати угоду Ілона Маска щодо покупки Twitter

Elon Musk

Elon Musk Фото: abc.net.au

Ексклюзивний контракт із NASA

Звичайно, ніхто не може заперечувати, що компанія Маска Space X зараз є одним із піонерів аерокосмічної галузі. Настільки, що у квітні минулого року вона виграла контракт на $2,9 млрд на створення наступного корабля, який доставить астронавтів на Місяць.

Компанія обіграла Blue Origin та Dynetics Джеффа Безоса у боротьбі за цей контракт. Місія, яка відбудеться 2024 року, стане першою з 1972 року доставкою американців на Місяць.

Розробки, що змінили світ

До найцінніших розробок Ілона Маска, які мали величезний вплив на весь світ, варто віднести:

  • інтернет-платежі (Маск був засновником компанії X.com, яка після злиття з Confinity стала легендарним брендом PayPal);
  • технології підкорення космосу (зокрема система, що дозволяє повертати ракету на платформу);
  • глобальна супутникова система Starlink, що розгортається компанією SpaceX для забезпечення високошвидкісного широкосмугового супутникового доступу в інтернет у місцях, де він був ненадійним, дорогим або повністю недоступним;
  • інновації у світі автомобільного транспорту (наприклад, гібридна акумуляторна батарея, 3D транспортна мережа і Cybertruck);
  • сонячне місто SolarCity (проектування, фінансування та встановлення сонячних енергосистем).

Це далеко не повний перелік яскравих досягнень Ілона Маска. При цьому світ розраховує, що список буде стрімко поповнюватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ілон Маск знову надумав купувати Twitter?

Starlink

Starlink Фото: focus.ua

Найгучніші провали Ілона Маска

Хто не ризикує, той не досягає серйозних успіхів. А хто намагається досягти неймовірних вершин, тому доводиться пробивати собі шлях крізь товсті стіни невдач, піддаватися шквалу критики і багато разів падати обличчям у бруд. Майже кожен на цьому шляху опускає руки, але не Ілон Маск.

Перші провали

Першою серйозною невдачею Маска було його звільнення зі своєї компанії Zip2 у 1996 році. Він заснував її зі своїм братом Кімбалом як Global Link Information Network, і їхнє усунення було серйозним провалом. Але це характерна для тих часів ситуація, коли молодих амбітних директорів усунули досвідченіші закоренілі гравці.

Але все на цьому не закінчилося — у 2000 році Маска звільнили з PayPal, компанії, яка утворилася з двох брендів: Confinity (Пітера Тіля) та X.com (заснована Ілоном Маском). Це сталося, коли молодий геній перебував у весільній подорожі (тоді він мало не загинув від малярії).

Hyperloop компанії Boring

Одним із найсерйозніших невдач у кар’єрі Маска став Hyperloop. Це проєкт вакуумного поїзда, який за рахунок магнітних подушок та потужних турбін мав розганятись до швидкості 1102 км/год.

Маск рекламував Hyperloop як вирішення проблем автомобільного руху, які стають дедалі критичними у великих містах. Однак ця технологія не показала жодних переваг перед традиційним метро (залишилися лише перспективи на майбутнє). Hyperloop може перевозити лише кілька людей за раз, досить дороговартісний у будівництві і більш схильніший до аварій, ніж метро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після Маска і Безоса: індійський бізнесмен став третьою найбагатшою людиною у світі

Hyperloop

Hyperloop Фото: bigthink.com

Роботаксі

У 2019 році, із запуском Tesla 3, Ілон Маск анонсував, що дана модель електромобіля в майбутньому використовуватиметься для автоматичного таксопарку. Очікувалося, що до 2020 року Tesla матиме мільйон таких автомобілів. Але виникла низка проблем, особливо з технологією автопілота, які спостерігаються і сьогодні (нерідкі випадки аварій з вини самої машини).

Торги за SolarCity

Коли Tesla оголосила про плани придбати SolarCity (щоб консолідувати активи Маска) акції Tesla впали на 13% до $189,99 за акцію. Капіталізація компанії скоротилася на $4,3 млрд — більше ніж сума, яку Tesla готова була віддати за SolarСity. При цьому котирування SolarCity злетіли на 18% — до $25,02 за акцію. Так, купівля активів була здійснена вище за ринок на 20-30%.

Космічні провали Маска

Незважаючи на те, що всі невдачі, пов’язані з тестуванням ракет, дають свої плоди, деякі з них не можна не згадати:

  • вибух Falcon-1 невдовзі після старту (березень 2006 р., острів Омелек);
  • вибух уже нової версії Falcon-1 (березень 2007 р.);
  • третя спроба та новий провал у серпні 2007 р. (через два місяці після цього, з п’ятої спроби, запуск ракети пройшов успішно, SpaceX починає використовувати вже інший ракетоносій);
  • провальні спроби посадити ракету на морську платформу (їх було достатньо, один із найгучніших випадків стався у 2013 році);
  • вибух Falcon-9 під час випробувань на мисі Канаверал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У SpaceX Ілона Маска з’явиться серйозний конкурент у сфері супутникового інтернету

Tesla відкликає більше мільйона автомобілів у США, тому що вікна в них закриваються надто швидко

У Tesla схвалили дроблення акцій та анонсували зведення ще однієї гігафабрики

За матеріалами latinamericanpost, nevsedoma, businessman, marieclaire.

google news