Продаж став справжньою драмою для ради директорів, яка з самого початку намагалася завадити Маску зробити соціальну мережу приватною
Twitter Inc. у понеділок прийняв пропозицію Ілона Маска про поглинання компанії. Велика і багато в чому унікальна соціальна мережа оцінена в $44 млрд і після завершення угоди повністю належатиме одній людині.
Генеральний директор Tesla пообіцяв додати до Twitter нових функцій і повторив своє прагнення пом’якшити позицію Twitter щодо модерації контенту.
“Свобода слова – це основа функціонуючої демократії, а Twitter – це цифрова міська площа, де обговорюються питання, життєво важливі для майбутнього людства”, – сказав він у прес-релізі, який повідомляє про угоду.
Twitter — досить активна та цікава соцмережа, яка пройшла чималий шлях від сервісу для спілкування смсками (звідси перше обмеження на довжину твітів — користувачі могли надіслати його у вигляді SMS із 140 символів плюс службові елементи). Наразі це місце, де свою позицію висловлюють лідери громадської думки багатьох країн, політики, журналісти, артисти та інші. Усі пам’ятають, як активно там спілкувався Дональд Трамп до і після обрання Президентом США — ймовірно, Twitter має бути вдячний йому за чималу частку аудиторії, що не завадило сервісу в результаті заблокувати політика, який розійшовся.
Водночас компанію складно назвати успішною — особливо на тлі сусідів по Кремнієвій Долині. Котирування акцій TWTR, за винятком короткочасного зльоту в 2021 році (коли всі технологічні акції нестримно росли на хвилі буму), ніколи не піднімалися вище за рівень перших місяців після IPO в 2013 році. Але головне не це — сервіс явно зупинився у розвитку та не має лідера. Якось Джек Дорси поступився місцем керма Діку Костоло, щоб той вивів компанію на біржу, потім повернувся, і знову пішов — точніше, оформив передачу повноважень новому CEO, який взагалі ніяк себе не проявив.
Що з цим усім може зробити Маск? Як одноосібний власник сервісу він формально може зробити абсолютно все. Щоправда, трохи більше половини грошей на покупку він зібрав у вигляді боргових зобов’язань від сторонніх інвесторів — тому побічно він все ж таки відповідальний перед ними за розвиток компанії і якісь обмежувачі існують. Ще один обмежувач – це співробітники компанії. Навіть якщо Ілон призначить себе CEO, зважати на позицію співробітників він повинен, інакше вони з легкістю знайдуть роботу в будь-якій іншій компанії.
Водночас не секрет, що Маск — дуже сильний продуктовий менеджер. Навіть, якщо прямо зараз у нього немає детальної стратегії розвитку Twitter, він може її розробити і методично втілити в життя.
Навряд чи Маск використає свою владу в купленій компанії на задоволення бажання покерувати модерацією — забанити Рогозіна або розбанити Трампа. Людина, яка 20 років через всі терни пробивалася до справжніх зірок, паралельно привчаючи людство їздити на стильних електромобілях, точно розуміє допустимі межі волюнтаризму у продуктових рішеннях.
Поглинання Twitter стане одним із найбільших придбань в історії технологій і, ймовірно, матиме глобальні наслідки найближчими роками, зокрема, вплине на те, як мільярди людей використовують соціальні мережі.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Ілон Маск «вирішив не вступати» до ради директорів Twitter, заявив генеральний директор соціальної мережі Параг Агравал пізно ввечері в неділю — за кілька днів після того, як було заявлено протилежне.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як деактивувати або видалити назавжди обліковий запис у Twitter
За матеріалами сайту blognot.co