close-btn

Топ-6 некастодіальних криптовалютних гаманців

Де краще зберігати крипту? Які некастодіальні гаманці кращі і як працює ця система? Апаратний чи програмний гаманець? Розглянемо ці питання детальніше

Crypto wallet

Crypto wallet Фото: unsplash.com

Некастодіальний гаманець — це різновид сховища для криптовалют, доступ до якого має виключно власник. У цьому разі третя сторона в особі провайдера не має жодного доступу до закритих ключів, не може заморожувати, знімати або іншим чином контролювати кошти.

Важливість некастодіальних гаманців

Стандартні кастодіальні сховища припускають, що доступ до ключів може мати третя сторона. Це зручно для користувача, але підвищує ризик шахрайства і втрати контролю над гаманцем. Адже разом із розвитком криптовалютного ринку зросла кількість кіберзлочинців. Навіть у одного з розробників Біткоїна Люка Дешра зловмисники викрали понад 200 BTC ($3,6 млн на той момент) з його особистих гаманців, зламавши ключі шифрування.

Також кастодіальні гаманці мають такі мінуси:

  • постачальник встановлює верхній ліміт коштів, що зберігаються в гаманці, який не можна перевищити;
  • у разі виникнення технічних несправностей власник тимчасово втрачає доступ до криптовалюти;
  • необхідно підкорятися вимогам, встановленим третьою стороною.

Некастодіальний гаманець позбавляє користувача цих обмежень. Власник повністю контролює кошти, встановлює власні правила гри. Однак, варто розуміти, що при втраті ключів претензії нікому буде пред’явити.

Різниця між апаратними та програмними гаманцями

Некастодіальні гаманці для зберігання криптовалют діляться на дві великі групи: апаратні та програмні. Механізм їхньої роботи кардинально відрізняється один від одного, що пов’язано з особливостями зберігання ресурсів і організації доступу до них.

Апаратні гаманці — це спеціальне обладнання, яке представлено у вигляді зовнішніх накопичувачів. Вони можуть мати вигляд флешок, жорстких дисків та інших фізичних об’єктів. Вони не залежать від онлайн-платформ і безпосередньо підключаються до комп’ютера, ноутбука або іншого електронного пристрою.

Програмні гаманці не мають фізичної оболонки, вони являють собою програмне забезпечення, що встановлюється на смартфон або ПК. Організація роботи цього різновиду гаманців в онлайн-режимі робить їх більш уразливими до злому. Тому для зберігання великої кількості криптовалюти використовують апаратні гаманці. До програмних гаманців часто вдаються через їхню зручність, але під час їхнього використання слід контролювати надійність підключення до інтернету.

Цікаве по темі: Копітрейдинг: як заробляти криптовалюти на чужому досвіді

Crypto wallet

Crypto wallet Фото: pixabay.com

Найкращі некастодіальні гаманці

Як серед апаратних, так і серед програмних гаманців із прямим доступом до криптовалюти, є перевірені часом і мільйонами користувачів рішення. Вони вирізняються підвищеним рівнем безпеки, захищені від злому, максимально спрощують управління наявними криптовалютними ресурсами.

3 популярні апаратні гаманці

Ledger

Це впізнаваний бренд на криптовалютному ринку, на користь якого свідчить його репутація і маса позитивних відгуків. Роботу з апаратними гаманцями організовано через особливу онлайн-систему Ledger Live — механізм управління криптою (зняття, передача, поповнення).

Пристрої Ledger Nano S Plus і Ledger Nano X — дві найпопулярніші версії апаратних гаманців від бренду. Вони являють собою невелику «флешку» в міцному корпусі. На сьогоднішній момент система дає змогу одночасно зберігати понад сто різновидів криптовалют і 1800 токенів. OLED-дисплей з бездротовою технологією Bluetooth позбавляє користувача від необхідності виконання USB-з’єднання для передачі ресурсів. Вартість двох варіантів становить 80 і 150 доларів відповідно.

Trezor

Компанія однією з перших почала випускати кишенькові апаратні гаманці з підтримкою токенів ERC-20. Продукція від бренду представлена двома моделями — Trezor Model One і Trezor Model T, які мають схожий функціонал, але перший варіант обзавівся власним сенсорним екраном.

Модернізація гаманця Trezor Model T дає змогу не використовувати комп’ютер для переказу коштів, не підключатися до інтернету і мінімізувати загрозу злому. Навіть стандартна модель Trezor Model One зберігає популярність — вона має зручний інтерфейс із можливістю зберігання понад 1000 криптовалют, а вартість становить лише $70. За більш функціональний гаманець Trezor Model T доведеться викласти близько $220, тож варто подумати про потребу в розширених можливостях.

Crypto wallet

Crypto wallet Фото: unsplash.com

BitBox

Апаратний гаманець від цього бренду підкуповує простотою використання, що робить його затребуваним серед новачків. У пристрої реалізовано швидке налаштування, інтуїтивно зрозуміле управління.

Функціональні можливості включають підтримку популярних криптовалют і токенів, зокрема BTC, ETH, ETC, LTC і ERC-20, управління можна організувати через операційні системи Windows, Mac і Linux або власну розробку BitBox. Кожна транзакція перевіряється вручну, організовано систему подвійної автентифікації переказів і шифрування зв’язку. Усе це робить управління коштами максимально безпечним, а обійдеться такий гаманець у $150.

Читайте популярне: Біткоїн знову зростає: причини

3 програмні гаманці

Зручні гаманці з програмним управлінням гідно конкурують з апаратними різновидами, незважаючи на нижчий рівень безпеки. Щоб мінімізувати ризики, рекомендується користуватися топовими моделями від перевірених виробників.

MetaMask

Некастодіальний програмний гаманець MetaMask — розширення для браузерів, сумісне з популярними системами Firefox, Chrome і Brave. Він функціонує на блокчейні на базі Ethereum Virtual Machine і підходить для зберігання токенів ERC-20 і ERC-721, Ethereum, вирізняється простотою налаштування.

Гаманець MetaMask має відкритий системний код, тому виробники постійно вдосконалюють його. Завдяки технології резервного копіювання даних користувач не втратить доступ до гаманця і завжди зможе відновити пароль. У додатку є можливість торгівлі криптою в рамках криптовалютних бірж Coinbase і ShapeShift.

Шифрування приватних ключів і їхнє зберігання в браузері робить гаманець безпечним і одним із найкращих у своїй категорії за цим параметром. Звичайно, дотягнутися до апаратних моделей йому не вдається, але зі своїми завданнями в якості пристрою з онлайн доступом він справляється на відмінно.

XDEFI

Програмний гаманець підтримує зберігання та обмін криптовалюти на 15 блокчейнах. Він підходить для тих, хто зберігає монети в різних екосистемах, а також має в криптовалютному портфелі популярні NFT токени Solana, Ethereum, Polygon і багато інших з можливістю необмежених кросчейн свопів.

Архітектура програмного гаманця XDEFI Wallet вважається однією з найкращих з безпеки у своїй категорії некастодіальних моделей. Власники криптовалютного гаманця можуть отримувати заблоковані токени XDEFI в рахунок комісійних виплат при обмінних транзакціях.

Не пропустіть важливе: Binance можуть ліквідувати: деталі

Crypto wallet

Crypto wallet Фото: pixabay.com

ZenGo

Програмний гаманець ZenGo — застосунок для мобільних телефонів, сумісний з ОС Android і iOS. Його встановлення забезпечує користувачеві доступ до зберігання, поповнення, торгівлі та інших видів транзакцій у криптовалютах Bitcoin, Ether і Binance. Ще він дає можливість розплачуватися за покупки онлайн криптовалютою через Apple Pay або банківську карту.

У гаманець ZenGo інтегрована інноваційна система безпеки, заснована на порогових підписах. Вона передбачає зберігання розбитого на частини ключа у двох місцях — на сервері і на смартфоні. Таким чином, при отриманні доступу тільки до однієї частини ключа зловмисники не зможуть його зламати і отримати доступ до криптовалютного гаманця.

Частина закритого ключа розташовується в хмарному сховищі, а доступ до нього надається через технологію Face ID. Всі ці рішення спрямовані на забезпечення максимальної безпеки криптовалютних активів, яка тільки може існувати для пристроїв з інтернет управлінням.

Підіб’ємо підсумки

Некастодіальні гаманці за низкою параметрів безпечніші та продуктивніші за свої кастодіальні аналоги. При виборі на їхню користь власник активів має до них прямий доступ, без залучення посередників. Це забезпечує анонімність угод і можливість убезпечити ресурси від втручання третьої сторони, яка може мати злі наміри.

Якщо обирати між програмними та апаратними гаманцями, то перші зручніші, оскільки угоди виконуються через програми без фізичних носіїв. Але якщо ви турбуєтеся про надійність і маєте у своєму розпорядженні значну кількість криптовалюти, краще зробіть вибір на користь апаратних пристроїв.

Найголовніше — користуватися перевіреними гаманцями від відомих компаній. Вони вже багато років займаються розробкою криптовалютних пристроїв, постійно вдосконалюють механізми для поліпшення безпеки, управління і можливості інтеграції більшої кількості токенів.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Який токен обвалився на 25%

США обвинило россиян в крупнейшей криптокраже в истории

Домінування Біткоїна на ринку досягло 50%

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!