Федеральна торгова комісія США (FTC), яка захищає права споживачів, подала позов до суду на Amazon. Гіганта звинуватили в тому, що він обманом змушує клієнтів підписуватися на автоматичне поновлення підписки Prime і ускладнює її скасування
Понад 200 млн людей у всьому світі підписані на Prime. Послуга, яка пропонує пільги на доставку, доступ до потокових фільмів тощо, коштує $139 на рік або $14,99 доларів щомісяця у США та 95 фунтів стерлінгів на рік у Великобританії.
У FTC, заявляють, що Amazon має «маніпулятивний» дизайн веб-сайту, який підштовхує клієнтів до згоди на реєстрацію в Prime і автоматичне поновлення підписки під час здійснення покупок. Ба більше, компанія нібито намагалася ускладнити користувачам можливість відмовитися від автоматичної реєстрації, оскільки: «ці зміни також негативно вплинули б на прибуток Amazon», — стверджує агентство у скарзі, поданій до федерального суду в Сіетлі.
Amazon відкинув звинувачення, назвавши їх «неправдивими щодо фактів і закону». При цьому, незадовго до подання позову з боку FTC компанія скоригувала процес скасування підписки на Prime.
«Amazon обманом змушував людей повторювати підписку без їхньої згоди, що не тільки розчаровувало користувачів, але й коштувало їм значних грошей», — заявила голова FTC Ліна Хан (Lina Khan).
Цікаве по темі: На Meta, Google та TikTok подали до суду: чому
FTC домагається судового рішення, щоб змусити Amazon змінити свою практику, а також фінансових санкцій на невизначену суму.
Компанія Amazon заявила, що саме обговорювала ці питання з агентством, коли позов був поданий без попередження.
«Правда полягає в тому, що клієнти люблять Prime, і за задумом ми робимо так, щоб клієнтам було зрозуміло і просто зареєструватися або скасувати членство в Prime», — заявили в компанії.
FTC неодноразово застерігала інтернет-компанії від використання «темних схем» для маніпулювання покупцями. Вона розслідувала програму Prime від Amazon з 2021 року.
У агентстві заявили, що e-commerce бренд неодноразово намагався затримати розслідування, в тому числі відмовляючись своєчасно надавати документи.
Раніше ми писали, що співзасновник Microsoft Білл Гейтс прогнозує, що в міру розвитку ШІ такі платформи, як Google Search та Amazon, застаріють. Він наголошує на потенціалі ШІ для зміни економіки та людської поведінки.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
Amazon втрачає позиції на фондовому ринку: причини
Маска викликали до суду у справі про звинувачення великого банку: подробиці
Credit Suisse: інвестори з Азії подали до суду на уряд Швейцарії через крах банку
За матеріалами bbc.com.