close-btn

ТОП трендів електронної комерції у 2020 році

Як онлайн-бізнесу залишатися успішним всупереч коронавірусу

ТОП трендів електронної комерції у 2020 році. Фото: pixabay.com

У 1995 році через сайт Amazon був замовлений перший товар – книга. З того часу пройшло більше ніж 20 років і зараз обсяг онлайн-покупок становить близько $2 трлн. Згідно з прогнозами, вже у 2021 році цей показник перевищить $4,5 трлн. Електронна комерція, як один із секторім економіки з найактивнішим розвитком, породжує різні тренди, які допомагають бізнесам залишатися успішними. На які з цих трендів варто звернути увагу вже зараз – читайте далі у добірці PaySpace Magazine.

Мобільний шопінг: покупки за допомогою смартфонів

З 2016 року продажі з використанням мобільних пристроїв збільшилися на 15%. Згідно з даними Statista, до кінця 2021 року 73% продажів в електронній комерції буде здійснюватися на смартфонах, зокрема завдяки попиту на такий метод покупок серед міленіалів і покоління Z.

Щоб залишатися конкурентним, бізнесу необхідно оптимізувати свій сайт і онлайн-магазин під мобільні пристрої.

Голосова комерція

За підсумками 2017 року 13% власників розумних динаміків у США здійснювали покупки за допомогою голосових команд. Згідно з прогнозом OC&C Strategy Consultants, до 2022 року кількість таких покупців виросте до 55%. Як зазначають експерти, такий метод покупок поступово розвинувся у тренд в основному завдяки розумному динаміку Echo, який був випущений Amazon у 2014 році.

Однак через те, що голосові покупки є невізуальним досвідом, їх поки що використовують не для пошуку, а для здійснення покупок на основі вже прийнятого рішення. Так, більшість покупців застосовують голосові команди для придбання товарів низької вартості, наприклад, продуктів харчування і дешевої електроніки. Проте прогнозоване зростання Voice Commerce говорить про те, що бізнес повинен брати до уваги цей тренд, особливо, якщо він націлений на міжнародний ринок, який включає клієнтів з США та Великобританії.

Збільшення ролі соцмереж як каналу продажів

Соціальні мережі вплинули не тільки на наше спілкування, а й наше повсякденне життя, зокрема на те, як ми купуємо речі. Згідно з даними BroadbandSearch, в середньому інтернет-користувачі щодня проводять у соцмережах близько двох годин, так чому б не використовувати популярні застосунки у якості каналів для продажу товарів і послуг? Зі збільшенням частки реклами на таких популярних майданчиках, як Facebook і Instagram, додавання кнопок «Купити» було очевидним кроком.

Свою ефективність у якості торговельних майданчиків соцмережі також довели під час пандемії коронавірусу. Так, раніше один із провідних роздрібних банків Іспанії CaixaBank запустив технологію, яка дозволяє рітейлерам продавати товари через соцмережі та месенджери. Оскільки малі підприємства були змушені закрити свої фізичні представництва через карантин, багато хто з них намагався запустити роботу в режимі онлайн. Щоб допомогти бізнесу з продажами, CaixaBank розгорнув сервіс Social Commerce, який дозволяє рітейлерам управляти онлайн-покупками прямо з їхніх профілів у Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, Telegram та інших месенджерів.

Використання соцмереж дозволить не тільки продавати товари і послуги, але і просувати свій бренд, застосовуючи для цього різні доступні інструменти (відеоролики, текстові пости, публікації з фото, рекламу, колаборації з відомими блогерами і т.д.). Крім того, у період коронакризи соцмережі допомагають малим підприємствам з просуванням. Так, у Facebook та Instagram з’явилася кнопка «Share a Business», за допомогою якої користувачі можуть розповісти про своїх улюблених виробників і магазини.

Крім того, Instagram запустив в Україні нову функцію для замовлення їжі онлайн, а також дозволив підприємцям знайомити підписників зі своїми пропозиціями за допомогою спеціальних стікерів у Сторіс (Stories).

Примітка. Сервіс для обміну відео TikTok і його китайська версія Douyin зайняли у квітні 2020 року перше місце за кількістю покупок всередині додатків. Всього за місяць продажі у застосунках збільшилися у 10 разів, досягнувши $ 78 млн та випередивши такі сервіси, як YouTube, Netflix і Tinder.

Тема екології

Сучасні споживачі стали більш усвідомлено ставитись до того, як їхня покупацька поведінка впливає на навколишнє середовище. Зокрема, в останні роки стали з’являються різні сервіси для відстеження вуглецевого сліду на основі аналізу придбань користувача, платіжні еко-карти і термінали.

Бізнес повинен враховувати цей тренд, переконавшись, що його діяльність відповідає прийнятим стандартам і не шкодить екології. Деякі маркетплейси також додають спеціальні фільтри, які допомагають користувачам знаходити продукцію, яка не носить шкоди навколишньому середовищу.

Примітка. Кілька років тому погіршення екологічної ситуації в Китаї спровокувало зростання онлайн-торгівлі.

Роль штучного інтелекту

За даними BusinessWire, світові витрати рітейлу на штучний інтелект (AI) до 2022 року досягнуть $7,3 млрд на рік (у 2018 році обсяг видатків становив $2 млрд). Компанії застосовують AI для поліпшення якості обслуговування клієнтів і підвищення персоналізації. Це включає використання автоматичних маркетингових платформ, які оснащені інструментами для створення своєчасних пропозицій, або чат-ботів, які миттєво відповідають на запити клієнтів. Інші сфери, в яких AI буде корисний для роздрібної торгівлі: оптимізація ціноутворення і дисконтування, а також прогнозування подальшого попиту.

Доповнена реальність

Компанія Prnewswire прогнозує, що до 2022 року більше 120 тис магазинів будуть використовувати технології доповненої реальності (AR), забезпечуючи кращий купівельний досвід. Так, застосування AR дозволить вирішити проблему з візуалізацією товарів, які покупці не можуть побачити на власні очі під час онлайн-замовлень. За допомогою AR клієнти зможуть краще зрозуміти, наскільки представлені на сайті товари відповідають їхнім потребам. Таким чином, компанії нададуть покупцям можливість тестувати і досліджувати товари так, як вони б це робили під час шопінгу у звичайних магазинах.

Майбутнє за персоналізацією

Згідно з дослідженням Bazaarvoice, більше 50% онлайн-покупців відзначають важливість персоналізації при здійсненні покупок. За даними Evergage, 74% маркетологів вважають, що персоналізація дуже сильно впливає на розвиток відносин між бізнесом та клієнтами. Покупці цінують персоналізований підхід (це включає відправку персоналізованих розсилок і повідомлень, надання потрібної інформації зацікавленій групі споживачів, взаємодія з клієнтами за допомогою відеоконтенту або блогів і т.д.) і можуть взагалі уникати певних магазинів через негативні відгуки покупців.

Візуальна комерція

Одна з багатьох складнощів у роботі інтернет-магазину – продаж продукції споживачам, у яких немає шансів на фізичну взаємодію з продуктом. Саме з цієї причини бізнесу варто вдаватися до Visual Commerce (VC), яка дозволяє вивести маркетинг на новий рівень. Так, замість простого використання фотографій, VC впроваджує інші типи візуальних засобів: користувацький контент (блоги, подкасти, онлайн-майданчики для розміщення фото і відео, відгуки в інтернеті), інтерактивний контент, захоплюючі відео і, як згадувалося вище, доповнена реальність.

Візуальна комерція повільно, але впевнено стає невід’ємною частиною електронної комерції, про що свідчить зростання попиту на технології глибокого навчання. Це включає в себе сферу розпізнавання зображень, обсяги якої, згідно з прогнозом MarketWatch, до 2026 року мають зрости на 19,6% до $81,88 млрд (у 2018 році вона становила $20,19 млрд).

Вплив пандемії коронавірусу

Якщо раніше редакція PaySpace Magazine при розмові з експертами питала, хто найбільше пливає на тренди – бізнес, споживачі або держава, то зараз акцент змістився на коронавірус COVID-19 і його згубний вплив на більшість сфер економіки.

Експерти зазначають, що коронавірус, певно, найбільше впливнув на електронну комерцію у 2020 році.

У зв’язку з тим, що уряди в усьому світі закрили магазини і ввели карантинні обмеження, все більше і більше людей почали вдаватися до онлайн-покупок для придбання товарів. Так, всього за два місяці пандемії коронавірусу засновник і глава компанії Amazon Джефф Безос заробив $29,9 млрд, збільшивши свій дохід до $146,9 млрд.

Експерти прогнозують, що вплив коронавірусу стане довгостроковим стимулом для розвитку електронної комерції. Нові покупці продовжать купувати товари онлайн, тому що це зручно, швидко і безпечно (за рахунок безготівкової оплати і гарантованого повернення грошей у разі, якщо товар не підійшов).

Аналітики заявляють, що індустрія електронної комерції стане найбільшим бенефіціаром пандемії коронавірусу. Очікується, що рівень проникнення, який наразі складає 15%, до 2025 року збільшиться до 25% (за даними MarketWatch). Однак через негативний вплив пандемії протягом наступних п’яти років прогнозується закриття 100 тис звичайних магазинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як збільшити продажі: ТОП-7 трендів для онлайн і офлайн бізнесу
Наслідки пандемії: ТОП-5 нових технотрендів, які залишаться після карантину

За матеріалами oberlo.com

google news