Україна розпочне поетапне будівництво вузької європейської колії, яка з’єднає нашу залізницю з європейською
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. За його словами, спочатку це буде поєднання великих вузлів та великих міст, а потім поступове розширення по всій країні.
Також найближчим часом буде відкрито два нові пункти пропуску на західному кордоні. Перед Міністерством інфраструктури, Державною прикордонною службою та Митницею поставлено завдання у найближчі півроку встановити пункти пропуску там, де вже є автомагістралі або такі дороги можна швидко побудувати.
Слід зазначити, що нині через блокаду Чорного та Азовського морів в Україні існує проблема із транспортуванням зерна (і не лише) за кордон. Раніше ми писали про цю проблему та про вартість її вирішення. Справа в тому, що українські потяги ходять «широкою» колією (1520 мм), поширеною на пострадянському просторі (Литва, Латвія, Естонія, Білорусь). З іншого боку, у більшості країн ЄС (крім Іспанії та Португалії) використовується “вузька” колія (1435 мм).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Великобританія та союзники планують відправити військові кораблі до Чорного моря для прориву блокади Росії та експорту зерна
- Українським біженцям у Німеччині дозволили міняти готівкові гривні на євро
- Витрати зросли на 53%: чисті збитки банків з початку року перевищили 7 млрд гривень