close-btn

У Великобританії протестують чотириденний робочий тиждень

З червня три десятки британських компаній в якості експерименту перейдуть на скорочений графік роботи

Очікується, що тестовий режим триватиме не більше шести місяців. За цей час персонал підприємств, що беруть участь у програмі, зможе працювати близько 32 години на тиждень. Про це пише Bloomberg. Видання зазначає, що розмір окладу та методика нарахування бонусів залишаться без змін. Крім того, співробітники отримають можливість розділити 32 години на п’ять днів, скоротивши час робочої зміни.

Джо Райл, який досліджує питання зменшення робочого часу, каже, що перехід на чотириденний тиждень є безпрограшним варіантом для бізнесу. Він наводить результати більш ранніх експериментів, під час яких було встановлено, що скорочення зміни або зменшення робочого тижня здатне відчутно підвищити продуктивність праці та покращити добробут працівників.

Зазначимо, що запланований перехід реалізовуватиметься за підтримки організації 4 Day Week Global, яка активно просуває цю ініціативу по всьому світу. Bloomberg зазначає, що подібні програми також мають розпочатися в США та Ірландії, пізніше у проєкті візьмуть участь компанії з Канади, Австралії та Нової Зеландії.

Раніше куратор програми в Британії Джо О’Коннор заявив, що експеримент допоможе перемістити акценти власників бізнесу з тривалості робочого дня їхнього персоналу, на якість та ефективність їхньої роботи та самовіддачу.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У НБУ зазначають, що загальні оцінки власників бізнесу щодо економічної ситуації в країні, швидше, позитивні. Так, на 2022 рік очікується поступове зростання обсягів виробництва та послуг. У свою чергу, середній курс долара, на який очікують представники бізнесу в період з листопада по грудень поточного року, становить 28,15 грн/дол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли люди почнуть масово переселятися у метавсесвіт – думка експертів

За матеріалами сайту bloomberg.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!