close-btn

Кожна дев’ята активна платіжна картка в Україні — токенізована

Технологія токенізації дозволяє здійснювати угоди з мінімальним ризиком втрати платіжних даних

Дедалі більше українців віддають перевагу токенізованим платіжним карткам. За даними Нацбанку, з січня по вересень 2021 року кількість таких карток збільшилася на 39%, до 5,5 млн штук. Водночас кількість безконтактних карток, які використовували для виконання операцій, з початку року зросла на 30%, до 17 млн шт.

Сумарна вартість усіх безконтактних транзакцій склала 448,5 млрд грн за три квартали 2021 року (73,5% — від усіх угод). Загальна кількість платіжних карток з початку року збільшилася на 7%, до 78,4 млн шт. Токенізована карта по суті являє собою цифровий обліковий запис у будь-якому платіжному сервісі. Використання відбувається за допомогою портативного пристрою, наприклад смартфона. При цьому сам процес оплати називається токенізацією. Ця технологія забезпечує високий рівень безпеки угоди.

Основний принцип токенізації полягає у заміні платежів клієнта певними значеннями — токенами, які не містять особистих даних користувача, а лише логічно пов’язані з його обліковим записом на сервері. Під час операції програма генерує одноразовий платіжний токен, який після використання обнуляється, запобігаючи можливим спробам зловмисників відновити номер платіжної картки після транзакції.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Терміни FinTech і TechFin легко можна зрозуміти на рівні обивателя, просто розшифрувавши їхні абревіатури “finance” (фінанси) та “technology” (технології). Однак чим вони відрізняються? Насправді розібратися в цьому не так і складно. Зазвичай під «фінтехом» мається на увазі фінустанова, яка прагне покращити якість надання фінансових послуг та обслуговування клієнтів за рахунок технологій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз запускає нову систему транскордонних платежів із використанням криптовалют

За матеріалами сайту minfin.com.ua

google news