Вибір названих банківських продуктів, як правило, залежить від конкретної ситуації
У житті трапляється, що своїх заощаджень не вистачає і терміново необхідно десь взяти гроші. Добре, якщо є друзі, які можуть позичити без відсотків на оптимальний термін. Але якщо знайомі не мають змоги дати значну суму, або ж якщо потреба в коштах виникає раз-по-раз, то не залишається нічого іншого, як звернутися до банку. PaySpace Magazine вирішив розібратися, який кредит краще обрати – готівкою чи кредитну картку.
Які переваги кредиту готівкою
Як правило, кредит готівкою беруть, якщо збираються одразу ж витратити цю суму. Наприклад, якщо запланували купити автівку, житло, побутову техніку чи заплатити за навчання дитини, ремонт у квартирі чи закордонну відпустку тощо. Переваги такого кредиту в тому, що всю суму можна одразу одержати на руки. Термін погашення доволі тривалий. Наприклад, в ОТП Банку готівкою можуть видати від 5 000 грн до 1 млн грн терміном до 7 років. При цьому передбачена комісія до 3,3% суми за керування кредитом. Щоб отримати ці гроші, позичальник має бути офіційно працевлаштованим упродовж останніх півроку та щомісячно отримувати зарплату більшу, ніж 5 000 грн. Також заявник має підтвердити дохід. У межах продукту “Просто ТАК” для цього досить виписки з банківської карти. А от у випадку швидкого кредиту (від 5 до 50 тис. грн) досить надати паспорт та ідентифікаційний код.
Готівку в кредит у «Кредобанку» можна отримати на суму до 500 тис. грн терміном до 5 років. Ще однією перевагою готівкових позик є можливість підібрати кредитну лінію, в залежності від своїх потреб. Так, у межах лінії «Готівка VIP» у Кредобанку доступний більший ліміт, ніж у випадку зі стандартним планом – 100 тис. замість 50 тис. грн. Можна отримати й ще більший ліміт, до 500 тис. грн, однак у цьому випадку замовнику доведеться підготувати довідку про доходи за останні 6−12 місяців.
Переваги кредитних карток
Кредитки видаються багатьма банками, в тому числі як супутня послуга, разом з відкриттям депозитного рахунку чи видачею дебетової картки. Вони мають ряд переваг перед готівкою. Найперше – кошти завжди під рукою і немає необхідності щораз збирати документи і йти до банку. Таким чином, карта особливо підходить тим, у кого час від часу виникають спонтанні потреби в грошах. Наприклад, картка «Універсальна» від Приватбанку відкриває клієнту ліміт до 50 тис. грн, кредитна карта «Мані на кармані» від ОТП Банку передбачає ліміт до 30 тис. грн. При цьому банки можуть звільнити держателів карток від ряду комісій, як-то за зняття готівки, обслуговування карти чи СМС-інформування. Також позичальник, який оформив картку, подекуди може самостійно встановити мінімальний щомісячний платіж.
Суттєвою перевагою кредитки є так званий грейс-період. Тобто можливість користуватися позиченими у банку коштами безкоштовно. У Приватбанку такий період складає до 55 днів, у Кредобанку – до 62 днів. Після цього періоду починають нараховуватися відсотки. Таким чином, якщо дотримуватися платіжної дисципліни і поповнювати її впродовж заданого банком періоду, жодних комісій і відсотків платити не потрібно.
Крім того, власникам кредиток пропонують різні бонуси. Наприклад, для користувачів карти “Універсальна” Приватбанку передбачена можливість отримувати 4% річних на залишок особистих коштів. А Монобанк пропонує кешбек, тобто можливість отримати назад відсоток від використаних у магазинах-партнерах коштів. Зокрема, передбачено, що клієнт щомісяця може обирати дві категорії покупок і отримувати назад до 20% витрат.
Власники “Кредоброї” картки від Кредобанку отримують ексклюзивні умови нарахування балів по програмі винагород Mastercard. Скажімо, за кожні 8 грн, сплачених за покупку, за кожні 12 грн при знятті коштів у банкоматах чи під час переказів з картки на картку, нараховується 1 бал. Накопичені бали можна обміняти на цінні подарунки чи розраховуватись ними за покупки (12,5 балів=1 грн знижки).
Тож обираючи між кеш-кредитом і карткою слід мати на увазі: якщо ви не збираєтеся одразу витрачати велику суму кредиту, краще оформити кредитну картку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інстоллмент, автоматичний скоринг та вихід на ринок Азії: які тренди панують в онлайн-кредитуванні