В Програмі задіяно 23 регіони і 14 банків
Станом на 14 червня уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%» підписано 430 кредитних договорів на загальну суму 365,3 млн грн, при чому як на первинному (23,72%), так і вторинному (76,28%) ринках. Про це повідомляється на сайті Мінфіну.
На сьогоднішній день уповноваженими банками розглядаються 746 заявок на участь у програмі на загальну суму 649,6 млн грн, з яких 20,2% становить первинний ринок і 79,8% – вторинний.
У Програмі задіяно 23 регіони, у тому числі м. Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами у минулому тижні були:
- м. Київ (36 %)
- Київська обл. (28,8 %)
- Харківська обл. (6,7 %)
- Львівська обл. (5,4 %)
- Рівненська обл. (4,4 %).
Приріст порівняно з даними початку минулого тижня становить:
- + 11% – кількості кредитів та + 12% – суми кредитів;
- + 6% – кількості заявок та + 5% – суми заявок.
Як повідомляє Мінфін, 14 уповноважених банків, які долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури відповідно до умов програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.
“Звертаємо увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника”, – нагадали у відомстві.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Президент підписав закон, яким змінюються правила кредитування для мешканців зони АТО/ООС. Закон скасовує заборону нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, котрі проживають на території проведення антитерористичної операції (крім окремо визначених населених пунктів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрушення з мертвої точки або популізм: чи допоможе примусова реструктуризація вирішити проблему валютної іпотеки