close-btn

Антикорупційний суд остаточно закрив справу «Роттердам+»

Судовий процес тривав рік. В результаті справа була закрита остаточно

https://zn.ua/

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) ухвалила остаточне рішення про закриття справи «Роттердам+». Скаргу на закриття цієї справи судом попередньої інстанції там розглядали майже рік. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Апеляційний суд підтвердив рішення ВАКС річної давності про визнання законним та обґрунтованим рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття справи через відсутність складу злочину. Текст рішення разом із аргументацією буде оприлюднено у понеділок. У суді зазначили, що Центр протидії корупції, який намагався оскаржити справу, не має процесуального статусу у цьому процесі. ВАКС також не визнав потерпілою стороною феросплавні заводи Ігоря Коломойського, які намагалися заперечити закриття справи.

Формулу «Роттердам+» Нацкомісія з енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) почала використовувати з квітня 2016 року. Вона встановлювала тариф для теплових електростанцій на базі середньої ціни вугілля за імпортним паритетом за останній рік. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію: тариф в Україні прив’язаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів.

У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову під час запровадження формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 мільярдів гривень через необґрунтоване застосування цієї формули. Згодом рівень збитків досяг майже 19 мільярдів. Наприкінці серпня 2019 року стало відомо про рішення САП закрити справу «Роттердам+» на підставі експертизи, яка нібито не виявила шкоди. НАБУ заявило, що це рішення суперечить принципам верховенства права, апеляційний суд підтвердив обґрунтованість експертизи.

У НАБУ виникли проблеми із САП через їхнє рішення закрити справу, а офіс генпрокурора відмовлявся міняти керівника групи прокурорів. В. о. главі САП довелося двічі скасовувати ухвалу про закриття. 5 травня генпрокурор Венедиктова все ж таки змінила керівника групи прокурорів у справі «Роттердам+».

UPD: Антикорупційна прокуратура скасувала закриття справи «Роттердам+»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скасувала закриття справи «Роттердам+», рішення про яке напередодні ухвалила Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України (ВАКС). Про це повідомляє пресслужба САП.

«22 вересня 2022 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко ухвалив рішення скасувати постанову про закриття так званої справи «Роттердам+» як незаконну та необґрунтовану», — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За матеріалами видання «Бабель».

google news