close-btn

Єдиним законним засобом платежу в Україні залишається гривня – голова НБУ

Завдяки ухваленню закону в Україні з’явилася можливість створити прозорий, цивілізований та зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами

нбу

Фото: gogetnews.info

Голова НБУ Кирило Шевченко вітає ухвалення ВР закону “Про віртуальні активи”, але зазначив, що єдиним законним засобом платежу в Україні залишається гривня. Про це він написал на своїй сторінці у Facebook.

8 вересня депутати в цілому ухвалили закон “Про віртуальні активи”. Завдяки цьому в Україні з’явилася можливість створити прозорий, цивілізований та зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами.

“Віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений юридичний статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами. Технологічні інновації відкриють багато перспективних можливостей, зокрема сприятимуть залученню інвестицій у нашу країну”, – зазначив Кирило Шевченко.

За словами голови НБУ, після підписання закону президентом Нацбанк разом з іншими регуляторами цього ринку почне розроблення та впровадження підзаконних нормативно-правових актів, які повинні надати потужних стимулів для розвитку ринку та водночас захистити українців від загрози шахрайства та знецінення їхніх заощаджень.

“Проте зазначу, що єдиним законним засобом платежу в нашій країні залишається гривня. Національний банк відповідає за купівельну спроможність саме національної валюти, регулює її обіг, завдяки цьому здійснює ефективну монетарну політику”, – підкреслив Шевченко.

У той же час він додав, що регулятор вивчає можливість випуску власних цифрових грошей (СBDC) – е-гривні. Одним із потенційних напрямів дослідження випуску е-гривні Нацбанк бачить її використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами). Це може створити нову інфраструктуру, яка б виконувала роль ефективного шлюзу між реальною економікою та ринком віртуальних активів.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

8 вересня Верховна Рада України в цілому ухвалила законопроєкт «Про віртуальні активи». За нього проголосували 276 депутатів. Як зазначили у Мінцифри, ухвалення базового закону галузі є важливою частиною легалізації ринку віртуальних активів в Україні, адже визначений правовий статус віртуальних активів надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Бізнес зможе працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від ймовірних зловживань. Країна отримає додаткові податкові надходження в бюджет, які сплачуватимуть криптокомпанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майбутнє національної валюти: чи з’явиться в Україні е-гривня

google news