close-btn

Гіг-контракти та зменшені податки: Мінціфри презентувало Дія City

Очікується, що у новому правовому режимі буде комфортно працювати всім учасникам ринку

5 квітня Міністерство цифрової трансформації презентувало Дія City — спеціальний правовий режим з найкращою у світі податковою системою. Очільник Мінцифри Михайло Федоров зазначив, що “завдяки Дія City Україна стане найпотужнішим IT-хабом у світі”.

Дія City запроваджує такий правовий режим, у якому, як очікується, буде комфортно працювати усім учасникам ринку. Проєкт стимулюватиме появу в країні компаній з доходом більше $100 млн. При цьому в кожного учасника ринку буде свобода вибору — режим Дія City чи звичайні умови праці. Участь у Дія City — добровільна.

Серед основних переваг Дія City:

  • Безпека ведення бізнесу без корупційних схем
  • Можливості для венчурного інвестування
  • Віртуальна бізнес-країна з гнучкими умовами
  • STEM-освіта світового рівня в Україні
  • Ваша інтелектуальна власність захищена
  • Свобода обирати форму співпраці з ІТ-спеціалістами: золота середина між ФОП та трудовими відносинами

«Особливі режими оподаткування ІТ-галузі діють у багатьох країнах світу – від Польщі і Молдови до Кіпру та Індії. Ми розглянули кожну модель і розробили власну, яка включає в себе усі найкращі світові практики. Ми отримали продукт, що стане проривом не тільки для України, а й дасть можливість українського продукту впевнено вийти на світовий ринок», – наголосив заступник міністра з питань розвитку IT Олександр Борняков.

У рамках спецрежиму Дія City діятимуть такі ставки податків: ПДФО — 5% замість 18%, військовий збір — 1,5%, ЄСВ — 22% від МЗП, податок на виведений капітал — 9% замість податку на прибуток (18%).

Дія City також запроваджує гнучку форму співпраці з ІТ-спеціалістами – GIG-контракт. Тобто працівник, крім переваг фрілансу, отримає соціальні гарантії: відпустка, лікарняний, нормований робочий день, тощо. Гіг-контракт не є трудовими відносинами, в ньому не застосовується застарілий Кодекс законів про працю. Місце виконання робіт, час та валюта, у якій буде сплачуватися винагорода за роботу, погоджується сторонами в договорі.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше повідомлялось, що Кабінет Міністрів має намір в експериментальному режимі запустити ліцензування в електронній формі через портал “Дія”.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Спецрежим для ІТ: що передбачає оновлений проєкт “Дія. Сіті”

google news