Стягнення може становити до 20% від суми, що перевищує дозволену для вивезення без декларування
Документ встановлює штрафи за ухилення від обов’язкової декларації валютних коштів чи деяких товарів під час перетину державного кордону. У ряді випадків працівники митних органів мають право конфіскувати невраховані гроші. Про це йдеться на вебсайті Верховної Ради.
Проєкт №6051 встановлює адміністративну відповідальність за недекларування валютних цінностей у сумі понад 10 тис євро на одну особу. За порушення передбачається відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого може становити до 20% суми, що перевищує дозволену для вивезення без декларування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄЦБ екстрено скликає нараду: інвестори побоюються посилення кредитно-фінансової політики
Як раніше пояснив голова податкового комітету Данило Гетьманцев, 20% штрафу застосовуватиметься “виключно у разі недотримання встановленої форми декларування валюти”. Якщо ж гроші переміщуватимуться з приховуванням або поза митним контролем, то власнику доведеться сплатити штраф у розмірі 100% вартості з конфіскацією всієї суми валюти.
Водночас закон передбачає укладання мирної угоди з митницею. І тут порушник зобов’язаний сплатити повну суму штрафу протягом 30 днів. Тоді митний орган припиняє провадження у справі про порушення митних правил.
Ми раніше повідомляли, що ситуація на грошовому ринку в Україні може розвиватися за двома сценаріями, вважають у Нацбанку. Перший – це політика дешевих грошей, оборотною стороною якої може стати девальвація та посилення інфляції, другий – політика дорогих грошей, яка здатна призвести до стабілізації, але уповільнення економічної активності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вперше за 15 років: Нацбанк Швейцарії підвищив облікову ставку
Банки інформуватимуть держоргани про операції боржників з рахунками
За матеріалами сайту itd.rada.gov.ua