Стягнення вартості втрачених активів після війни здійснюватиметься з бюджету держави-агресора
Наступного тижня у Верховну Раду планують внести законопроєкт про списання кредитів, взятих на придбання рухомого та нерухомого майна, яке було зіпсовано або повністю знищено внаслідок бойових дій. Про це повідомив голова податкового комітету ВР Данило Гетьманцев.
“За дорученням президента ми погодили з головою Нацбанку та прем’єр-міністром розробку законопроєкту про списання заборгованості зі споживчих кредитів на придбання рухомого та нерухомого майна, яке було знищено під час військових дій”, – зазначив Гетьманцев.
Законопроєкт вже розробляється відповідними фахівцями, які наголошують на надзвичайній своєчасності прийняття закону. Річ у тому, що величезні руйнування та втрати житлового фонду через військові дії змусили парламентарів замислитися, чи повинні люди, які взяли кредити на житловий фонд, оплачувати їх, навіть якщо об’єкт перестав існувати як такий.
Необхідно зазначити, що раніше Кабміном вже було прийнято постанову, що дозволяє фіксувати онлайн факти ушкоджень майна внаслідок злочинних дій російських окупантів.
Згодом, завдяки зібраній інформації, експерти, у тому числі й міжнародні, матимуть змогу підрахувати всі збитки і, таким чином, вийти на необхідну суму для відновлення втрачених активів. Нагадаємо, що у додатку “Дія” можна подати заяву на грошову компенсацію при втраті власного будинку чи квартири, що сталася внаслідок бойових дій.
Ми раніше повідомляли, що Deutsche Bank вивіз із РФ свій IT-відділ, а IKEA залишає російський банківський сектор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Обвал зарплат продовжується: коли на ринку праці настане “відлига”?
Запущено платформу для фіксації збитків аграрного сектора від російської агресії
ПриватБанк зупиняє обслуговування клієнтів на частині окупованих територій