Законодавча норма була розроблена з метою усунення правових казусів, що виникли у зв’язку з простроченими валютними кредитами, виданими позичальникам ще в середині 2000-х років
23 квітня набув чинності закон про реструктуризацію валютних кредитів. Днем раніше документ був опублікований в офіційному друкованому виданні уряду газеті “Голос України”. Закон передбачає, що банки будуть зобов’язані провести перегляд та реструктуризацію споживчих валютних кредитів, які до цього моменту залишилися не закриті.
Вони будуть конвертовані в гривню за офіційним курсом, установленим Національним банком України на день реструктуризації. Позичальники, за якими не значилася прострочена заборгованість станом на 1 січня 2014 року, або які погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації згідно з новим законом.
Дана законодавча норма була розроблена з метою усунення правових казусів, що виникли у зв’язку з простроченими валютними кредитами, виданими позичальникам в середині 2000-х років і які досі не погашені, попри те, що з 2011 року кредитування в іноземній валюті в Україні заборонено.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Українські банки відзначають зростання попиту бізнесу та домогосподарств на кредити і вважають іпотеку вагомим рушієм подальшого пожвавлення попиту населення. Про це свідчать результати опитування НБУ про умови банківського кредитування, в ході якого були опитані кредитні менеджери 23 банків, частка яких в загальному обсязі активів банківської системи становить 88%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Главі українського банку-банкрута оголосили підозру через дезінформацію НБУ
За матеріалами сайту rbc.ua