close-btn

Зеленський підписав закон про реструктуризацію валютних кредитів

Документ покликаний захистити позичальників, які не змогли своєчасно здійснювати платежі за кредити

фальшивомонетчик

Підписано закон про реструктуризацію валютних кредитів. Фото: biznesinfo.az

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX, який парламент ухвалив 13 квітня 2021 року.

Як повідомляється на сайті президента, документ покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами, серед іншого, через збройну агресію проти України.

«Споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 року, проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще за іпотечного буму 2006-2007 років. З початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що вдарило по здатності позичальників обслуговувати валютні кредити. Але тягар від зміни курсу не має перекладатися виключно на позичальників», – зазначає прес-служба президента.

Закон передбачає проведення обов’язкової реструктуризації боргів за споживчими кредитами, які були надані фізичним особам в іноземній валюті під заставу житла.

Реструктуризація буде проводитися на підставі заяви позичальника, яке подається кредитору. Конвертація боргів у гривні здійснюється за середнім курсом, а саме – середній курс між тим, який був на момент видачі кредиту, і тим, який буде на момент реструктуризації. Пропонується списати всі борги за неустойку, штрафи і пеню.

Документ передбачає, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та відсотків по кредиту; відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті. Після реструктуризації кредит повинен бути погашений протягом 10 років.

Відсотки за такими реструктуризованими кредитами сплачуються за ринковою ставкою у національній валюті – український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше ми писали, що бізнес-асоціація звернулася до Зеленського з критикою законопроектів про реструктуризацію валютних кредитів. Серед недоліків законодавчого регулювання бізнес-спільнота назвала неефективність пропонованого механізму реструктуризації кредитів, без чіткого визначення подальших дій сторін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Доступні кредити 5-7-9%»: між задумом і дійсністю

google news