Довгострокові депозити вже не мають попиту, а більшість людей вважають за краще мати миттєвий доступ до своїх грошових накопичень
В українських банках зростає кількість вкладів із невеликим балансом. Про це повідомляє НБУ. У період з березня до квітня обсяг гривневих вкладів на суму до 200 тис грн збільшився на 21,8%. Кількість нових рахунків із депозитом на суму понад 200 тис грн збільшилася лише на 10,8%.
Аналітики зазначають, що до війни тенденція була протилежною – чисельність нових великих вкладів майже завжди перевищувала кількість вкладів із невеликим балансом. Частка вкладів на вимогу у коштах населення у всіх валютах зросла з 56,1% у січні до 64,7% до кінця травня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС може погодити кредит на 9 млрд євро для України вже до кінця тижня – Bloomberg
У звіті говориться, що попит на довгострокові депозити продовжує знижуватися, тому що люди зацікавлені в тому, щоб за потреби мати миттєвий доступ до своїх грошей. При цьому банки знижують ставки за депозитами. Така сама ситуація спостерігалася під час коронакризи.
«Прискорення інфляції створює ризики для подальшого утримання вкладів. Підвищення НБУ у червні ключової ставки до 25% – це сигнал для подальшого поступового підвищення депозитних ставок», – йдеться у звіті.
Експерти Нацбанку озвучили рекомендації, відповідно до яких фінкомпаніям необхідно хоча б частково компенсувати знецінення вкладів через зростання цін та девальвацію валюти на готівковому ринку.
Ми раніше повідомляли, що майже кожна друга компанія (47%) припинила роботу з початком військових дій в Україні та лише 6% адаптувалися до нових умов. Про це свідчать результати опитування 887 керівників фірм, проведених Мінцифрою. Індекс активності у сфері малого бізнесу сьогодні складає 22.73/100.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як змінилася структура кредитування у період воєнних дій: коментар Кирила Шевченка
Скільки ФГВФО виплатив у травні вкладникам неплатоспроможних банків?
За матеріалами сайту bank.gov.ua