close-btn

Індекс CE 100 впав на 35% — підсумки найгіршої кризи з 2008 року

Індекс CE 100 зумів досягти незначного зростання за останні п’ять торгових днів року, збільшившись на 0,5%, але закінчив 2022 з показником -35,7%

Фото: wp.tradingcup.com

Більшість основних індексів, зокрема CE 100, Nasdaq, S&P 500 та Dow завершили 2022 рік у значному мінусі. Загальні показники — найгірші з часів фінансової кризи 2008 року.

Найбільше на загальний показник CE 100 вплинула нестримна інфляція та підвищення ставок з боку центробанків (зокрема, ФРС). Тиск на бізнес та на споживачів постійно зростав, що призвело до занепокоєння навіть експертів з Уолл-стріт.

Заглиблюючись в аналіз показників, три сектори висвітлюють невпинний макроекономічний провал протягом останніх 52 тижнів. Сектор комунікацій виявився найбільш відстаючим, втративши 51,1% за рік. Критерій «Їжа» втратив 41% до 2022 року. Вертикаль «Магазини» просіла на 40,5%.

Як зазначають фахівці, попри всі економічні провали, ринок продовжує розвиватись, зокрема, спостерігається цифрова трансформація та потужний ривок в напрямку фінансових технологій

«Ми бачимо, що в третьому кварталі відбулося 4% зростання використання цифрових гаманців в 11 найбільших економіках і 7% загальне зростання цифрової трансформації в США», — йдеться у звіті PYMNTS.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-6 найгучніших провалів 2022 року у сфері бізнесу та технологій — підсумки

Аналізуючи сферу харчування, експерти навели приклад: компанія DoorDash, яка навіть за часів пандемії зуміла підвищити виручку втричі, закінчила 2022 рік зі збитками в 67,9%. Це навіть попри те, що сам ринок поступово розвивається, з’являються нові інновації та розширюються партнерські відносини. Але макроекономічний тиск залишається невблаганним.

«Не дивно, що споживачі обирають більш доступні товари та починають задумуватись, що є більш важливим (першочерговим) для купівлі. Навіть Shopify впав на 75%, темпи його зростання суттєво знизились, магазин оголосив про масове звільнення співробітників (як і DoorDash)», — додають фахівці.

За їх словами, все більше компаній починають орієнтуватись на збільшення прибутків, що суттєво уповільнює темпи їх зростання, зокрема, інтеграцію сучасних проривних технологій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Інфляція в єврозоні у жовтні становила рекордні 10,7%

Інфляція, рецесія та прибутковість облігацій – ключові фактори на фондових біржах США у 2023 році

В Україні черговий раз зросла базова інфляція: ціни повзуть вгору

google news