Ціновий тиск поширюється не лише на продукти харчування та комунальні тарифи
Інфляція у єврозоні значно значно прискорилася у жовтні, досягнувши двозначної цифри, з зростаючими ознаками того, що ціновий тиск поширюватиметься на всі сфери життя.
Індекс споживчих цін — показник того, скільки споживачі платять за товари та послуги за певний період в економіці — зріс до 10,7% у жовтні порівняно з аналогічним періодом минулого року, прискорившись з 9,9% у вересні, згідно з попередніми даними статистичної служби Європейського Союзу Євростат.
Економісти, опитані The Wall Street Journal, очікували, що інфляція становитиме 10,0%.
Прискорення інфляції було викликане вищими цінами на енергоносії, які зросли на 41,9% у річному обчисленні у жовтні порівняно із зростанням на 40,7%, зареєстрованим у вересні. Ціни на продукти харчування, алкоголь та тютюнові вироби також зросли, збільшившись на 13,1% у річному обчисленні у жовтні з 11,8% у вересні. Дані показали, що вартість неенергетичних промислових товарів та послуг також збільшилася.
Тиждень тому ми писали, що 24 жовтня ціни на природний газ у Європі впали до 100 евро за МВт-год (~ $98,35). Хольгер Цшепіц із Welt поділився у Twitter інформацією про заповнені газові сховища та надходження зрідженого природного газу, які зменшили побоювання з приводу нестачі постачання.
Базові ф’ючерси на європейський природний газ впали на 12%, що на 70% нижче за їх максимуми, які спостерігалися в серпні цього року. Погода, як очікується, залишиться м’якою ще якийсь час, таким чином постраждалі економіки ЄС, які все ще поспішають поповнити запаси газу, отримали перепочинок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Інфляція в єврозоні встановила черговий рекорд — аналіз країн і років
- Зовсім не долар і не євро: Топ найстабільніших валют світу
- Десятки тисяч українських біженців у Польщі втратили соцвиплати — деталі