Ситуація на валютному ринку є невизначеною. З одного боку, очікується запуск законодавчої ініціативи, яка може загострити попит на долар. З іншого – у населення не залишилося зайвих коштів на купівлю валюти
Прогнозні значення курсу долара до гривні на період травня лежать у діапазоні 33-34 грн/$. Про це розповів фінансовий експерт Данило Монін. Проте з настанням літа котирування на валютному ринку можуть суттєво змінитись. Зокрема, однією з передумов зростання курсу долара може стати ухвалення законопроєкту №7311, згідно з яким буде збільшено податкове навантаження у низці галузей.
Це може призвести до збільшення обсягу платежів закордонним постачальникам та зростання попиту на валюту. Іншими словами, підприємства будуть змушені купувати більше інвалюти, незважаючи на її вартість. У свою чергу, Максим Орищак із «Центру біржових технологій» вважає, що коливань долара не передбачається не лише у короткостроковій перспективі, а й у наступні кілька місяців. За його словами, бізнес-активність відновлюється повільно, зарплати не зростають, тому більшості населення просто нема за що купувати валюту.
«Крім того, багато хто жертвує гривневі заощадження учасникам військових дій замість покупки доларів та євро, як робили раніше», — зазначив Максим Орищак.
Експерти одностайні в думці, що сьогодні ключовим чинником стабільності долара залишається правильна політика Нацбанку. Раніше глава регулятора Кирило Шевченко заявив, що фіксований курс зберігатиметься доти, доки обсяг експортної виручки не виросте до показників, близьких до довоєнних.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
НБУ запровадив тимчасові санкції проти громадян країни-агресора, які беруть участь в управлінні небанківськими компаніями в Україні. Обмеження діятимуть до скасування воєнного стану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фондовому ринку США стався рекордний обвал
За матеріалами сайту banker.ua