Рада ухвалила законопроект про запровадження мораторію на підвищення тарифів для населення та компенсацію НАК «Нафтогаз» різниці
Парламент України ухвалив у першому читанні законопроект №7427 про мораторій на підвищення тарифів на тепло та газ для населення за рахунок залучення 125 млрд гривень на покриття різниці у тарифах. Про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.
Законопроект обговорювався майже два місяці. На голосуванні у п’ятницю його підтримали 260 народних депутатів.
У документі пропонується заморозити тарифи для населення на період дії військового стану та на шість місяців після його скасування на рівні цін 24 лютого 2022 року. Забороняється підвищувати тарифи для всіх категорій споживачів на:
- послуги з розподілу газу;
- теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
- послуги з постачання теплової енергії та гарячої води
Підприємствам теплоенергетики, постачальникам газу та операторам газорозподільних систем відшкодовується різниця в тарифах та збитки, завдані ним внаслідок бойових дій. Для покриття дефіциту «Нафтогазу» спрямують 264,3 млрд грн, які щонайменше частково залучатимуться від міжнародних партнерів.
У свою чергу міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишев зазначив, що ухвалені Радою законопроекти №7427 та №7429 створюють умови для фінансової стійкості підприємств теплопостачання. При цьому визначено гарантії для суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання.
Також передбачено відстрочення погашення заборгованості за договорами реструктуризації заборгованості підприємствам ТКЕ, виробничі потужності яких розташовані на тимчасово окупованій території, або виробничі потужності яких було знищено або пошкоджено внаслідок обстрілів, або перебувають у зоні бойових дій.
Раніше ми писали, що споживачів автоматично перевели до Нафтогазу на тариф «Фіксований», проте для багатьох це стало сюрпризом, особливо коли прийшла «зайва» платіжка за газ. Що робити з такою квитанцією читайте в нашому матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Нафтогаз» оголосив дефолт по єврооблігаціям
- В Україні збільшили фонд для виплати субсидій населенню
- Банкам заборонили примусово стягувати з військових борги за прострочені кредити