close-btn

Скільки грошей готові інвестувати в Україну закордонні партнери у 2023 році – коментар голови Мінекономіки

Сьогодні міжнародні інститути, такі як СБ, відіграють ключову роль у підвищенні привабливості української економіки в очах кредиторів

Міністерство економіки продовжує нарощувати зусилля щодо залучення в Україну закордонних інвесторів та кредиторів. Сьогодні найбільші інвестиційні проекти реалізуються у рамках платформ Advantage Ukraine та Укрінвест. Про це розповіла голова відомства Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що запущений у вересні майданчик AdvantageU зібрав уже 500 заявок від потенційних інвесторів. Сфера їхніх інтересів здебільшого спрямована на сільськогосподарський комплекс України, ВПК та інфраструктуру. Наразі експерти Міністерства вивчають 52 проекти на суму $5,8 млрд.

У свою чергу, на платформі Ukraine Invest зараз розміщено заявки на п’ять проектів із сумарним капіталовкладенням $600 млн. Свириденко зазначила, що сьогодні закордонні партнери зі зрозумілих причин звертають особливу увагу на сферу страхування військових ризиків. Для цього уряд уклав низку угод з агентством Світового банку MIGA щодо системи страхування ризиків, пов’язаних із війною.

«Наступного року — очікуємо від MIGA до 1 млрд покриття військових ризиків. Це питання обговорюємо у кожній закордонній поїздці, тому це цілком реальна мета. Крім MIGA, ми ведемо переговори з американським DFC. MIGA покриває страхування капіталу до 90%, DFC – до 85%», – розповіла міністр економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді озвучили реальні причини, чому в Україні знижується безробіття

Ми раніше повідомляли, що у четвер, 22 грудня, Мінфін опублікував текст нового Меморандуму України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) від 8 грудня 2022 р. Він визначає конкретні кроки влади на шляху до отримання кредиту на $20 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У будівлі Міністерства соціальної політики запрацював Пункт Незламності

В Україні створили резервну банківську мережу на випадок блекауту – НБУ

За матеріалами сайту forbes.ua

google news