close-btn

The Economist не зміг оцінити курс гривні по відношенню до долара за індексом Біг Маку

Всесвітньо відоме економічне видання The Economist веде власний індекс Біг Маку з 1986 року

У аналізі за липень 2022 року українська валюта відсутня, оскільки McDonald’s призупинив свою роботу в Україні і цей бургер поки що купити неможливо. В аналізі також немає російського рубля — з початком повномасштабного вторгнення військ Росії в Україну McDonald’s пішов з російського ринку.

Станом на липень, за даними The Economist, найбільш переоціненими валютами світу є швейцарський франк (+30,3%) та норвезька крона (21,6%), а найбільш недооціненими – валюти Румунії (-55,7%) та Венесуели ( -65). 8%). Там Біг Мак коштує наполовину дешевше, ніж у США. У єврозоні цей бургер коштує на 7,5% дешевше, ніж у США.

Що таке індекс Біг Маку

Індекс Біг Мака був винайдений журналом The Economist у 1986 році як безтурботний індикатор того, чи валюти знаходяться на «правильному» рівні. Він заснований на теорії паритету купівельної спроможності (ППС), уявленні про те, що в довгостроковій перспективі обмінні курси повинні наближатися до курсу, який зрівняв ціни на ідентичний кошик товарів і послуг (в даному випадку на бургер) у будь-яких двох країнах. В ідеалі вартість бургера в американських доларах має бути однаковою у всіх країнах світу.

Бургерноміка не задумувалася як точний індикатор невідповідності валюти, а просто як інструмент, який робить теорію обмінного курсу більш зручною. Проте індекс Біг Мака став світовим стандартом, включеним до кількох підручників з економіки та предметом десятків академічних досліджень.

Ми писали, що існує сотні економічних індексів, які можна відстежувати, зокрема досить нетрадиційних. Деякі з них слід сприймати з часткою скептицизму, тоді як інші (хоч би якими нетрадиційними вони) могли надати несподівано корисну інформацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news