close-btn

ТОП найміцніших валют світу

Багато хто помилково вважає, що американський долар – найміцніша валюта у світі. Але це не так

У світі налічується 180 валют. Ми звикли стежити за вартістю гривні до американського долара. Однак, на превеликий подив, «зелений» – не найміцніша валюта у світі.

Вартість валют залежить від багатьох факторів. Як правило, вона росте через урядове стимулювання економіки, помірний темп інфляції (близько 2% на рік), поліпшення торгового балансу.

Наприклад, країна, що експортує більше товарів і послуг, ніж купує, має позитивне сальдо торгівлі. Це означає, що в країну надходить більше іноземної валюти, ніж виходить, отже, її валюта міцнішає. Щоправда, постійне зміцнення валюти – не завжди позитивне явище, тож подекуди уряди країн навмисно девальвувати свої валюти. Загалом висока вартість валюти говорить радше про те, що в країні успішно контролюють інфляцію.

Порівнювати світові валюти прийнято по відношенню до долара США, оскільки він вважається домінантною резервною валютою.

Ми склали ТОП найбільш дорогих валют світу.

  1. Кувейтський динар (1 KWD = 3,31 USD)

Кувейтський динар давно зберігає лідируючі позиції у таких рейтингах.  Це пояснюється значним експортом нафти на світовий ринок. Більше 80% доходів країни надходить від нафтової промисловості, оскільки видобуток «чорного» золота тут є найдешевшим серед інших країн. Крім того, в країні низький рівень безробіття й податкового навантаження. З 2003 року валюта була прив’язана до американського долара, але в 2007 році уряд вирішив прив’язати його до зваженого валютного кошика.

  1. Бахрейнський динар (1 BHD = 2,65 USD)

Королівство Бахрейн – це невелика острівна країна, розташована між півостровом Катар і північно-східним узбережжям Саудівської Аравії. Експорт “чорного золота” – найбільше джерело доходу і цієї країни. Історія обігу бахрейнського динару почалася у 1965 році, витіснивши рупію Перської затоки. Попри значний вплив низьких цін на нафту на економіку країни, середньорічний показник бахрейнського динара залишався близьким до поточного обмінного курсу з 2011 року, а його курс щодо долара США незмінний з 2005-го.

  1. Оманський ріал (1 OMR = 2,60 USD)

Оман – країна на Аравійському півострові з розвиненою економікою та високою якістю життя. Оманський ріал також прив’язаний до долару США, як і бахрейнський динар. Він надійшов в обіг наприкінці 1979 року, замінивши сайдіанський ріал. Цікаво, що купівельна спроможність цієї валюти настільки висока, що уряду довелося випустити банкноти 1/4 та 1/2 ріалів. Оманський ріал зберіг вартість відносно долара через історично жорстку монетарну політику. Тамтешні політики, як правило, обмежують пропозицію грошей для стримування конфліктів на Близькому Сході. Це також впливає на рівень інфляції і на зміцнення валюти.

  1. Йорданський динар (1 JOD = 1,41 USD)

Йорданський динар розпочав свій обіг ще в 1949 році і згодом замінив палестинський фунт. Незважаючи на обмеженість природних ресурсів, економіка Йорданії поступово стабілізувалася, що призвело до зростання вартості йорданського динара. Попри це складно пояснити високу вартість цієї валюти, оскільки країна не є економічно розвиненою (ВВП на душу населення складає $3,69), не має величезних запасів «чорного» золота.

  1. Англійський фунт (1 GBP = 1.38 USD)

Британський фунт активно циркулює у Великобританії та Північній Ірландії. Перші чорно-білі банкноти з’явилися між 1725 і 1745 роками. З тих пір вони суттєво змінились – стали кольоровими та місять зображення королеви Великобританії. На британський фунт припадає близько 12,8% щоденних торгів на валютному ринку. Фунт традиційно коштував більше, ніж долар США, але у ХХ столітті почав здавати позиції. Однак у 1980-х відрив знизився, і британський фунт повернув свою перевагу над американським доларом. Британські колонії випускають власні банкноти, які візуально відрізняються від банкнот, випущених Банком Англії, але оцінюються як 1:1.

  1. Долар Кайманових островів (1 KYD = 1,20 USD)

Кайманові острови – одна з найкращих податкових гаваней у світі. Там отримують ліцензії сотні банків, хедж-фондів та страхових компаній. Країна має найвищий рівень життя в Карибському басейні. На Кайманових островах валюта перебуває в обігу з 1972 року.

  1. Євро (1 EUR = 1.19 USD)

Євро є офіційною валютою єврозони, до якої входять 19 країн-членів Європейського Союзу: Австрії, Бельгії, Кіпру, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Словаччина, Словенія та Іспанія.  Валюта зміцнилася за останні кілька років. Частково через те, що перебуває в обігу в економічно розвинених країнах. Крім того, євро є другою резервною світовою валютою, що охоплює 22,2% усіх світових заощаджень (долар США – 62,3%).

  1. Швейцарський франк (1 CHF = 1.08 USD)

Швейцарія – не тільки одна з найбагатших країн світу, але й одна з найбільш стабільних. Банківський сектор Швейцарії зробив національну валюту надійним притулком для міжнародного капіталу – інвестори використовують її як тиху гавань, коли стикаються з нестабільністю або геополітичною напруженістю. Це вдалося досягти зокрема завдяки низькому рівню боргу країни та правильній монетарній політиці. Також валюта перебуває в обігу в Ліхтенштейні.

  1. Долар США

Американський долар має найвищий попит у всьому світі. На нього припадає близько 88,3% щоденних торгів на валютному ринку. За останні кілька років вартість долара США знецінилася. Безпрецедентна грошова та фіскальна реакція США на коронавірусну кризу призвела до послаблення долара США – він втратив більше десятої частини своєї вартості щодо євро. Однак залишається однією з найцінніших валют у світі.

  1. Канадський долар ( 1 CAD = 0.79 USD)

Грошова одиниця Канади була введена в обіг у 1858 році. Канадський долар часто називають «Луні» на честь птаха, зображеного на однодоларовій монеті. CAD є дуже популярним способом торгівлі на валюті, на нього припадає близько 5% щоденних торгів на світовому валютному ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розрахувати розмір своєї майбутньої пенсії: покрокова інструкція

google news