Заступник голови фінрегулятора вважає, що українцям не варто побоюватися повторення 1990-х років
У Нацбанку вважають, що до грудня рівень інфляції в країні перевищить 20%, проте фінрегулятор готовий до такого розвитку. При цьому у керівництві впевнені, що не допустять появи ознак гіперінфляції. Про це розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. За його словами, повторення ситуації 1990-х років не відбудеться, оскільки сьогодні в Україні повністю сформовано всі державні інституції.
“Якість макроекономічного менеджменту на зовсім іншому рівні. У мене є тверда віра, що ми зможемо уникнути помилок тих років, коли ситуація в країні характеризувалася стрімким падінням виробництва, спробою вирішити ці проблеми печаткою грошей”, – каже Миколайчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки валюти продав Нацбанк і який курс сьогодні у столичних обмінниках
Проте не варто забувати і про загальносвітову інфляційну тенденцію. Особливо відчутно це спостерігається в регіоні Східної Європи, оскільки військовий конфлікт порушив численні регіональні бізнес-проєкти, ланцюги поставок, призвів до дефіциту товарів та масової еміграції працездатного населення.
Наприклад, в Естонії інфляція досягла майже 19%, у Польщі – 12%, у Чехії – 14%. Крім того, подорожчання багатьох товарів в українських магазинах також зумовлене проблемами з логістикою, адже деякі під’їзні шляхи зруйновані або контролюються російськими злочинцями.
Ми раніше повідомляли, що ліквідність банківської системи перебуває на належному рівні: обсяг живих грошей банків сьогодні перевищує 230 млрд грн. Про це розповіла перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова. За її словами, названого обсягу грошей цілком вистачає для здійснення будь-якого виду операцій як за безготівковим розрахунком, так і з використанням готівки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЄС продовжив санкції щодо Росії за анексію Криму ще на рік
Стартувала нова програма фінансової допомоги українцям у Польщі