NFT-маркетплейс OpenSea анонсували запуск OpenRarity — сервісу для розрахунку рідкості NFT, який був розроблений спільно з Curio, icy tools та PROOF
OpenSea оголосила про розробку протоколу рідкості під назвою OpenRarity, мета створення якого — досягти повністю прозорого, математично обґрунтованого алгоритму ранжування рідкості NFT.
З появою нових торгових майданчиків сталася розбіжність у рейтингах рідкості NFT, що може вводити в оману або спантеличувати покупців і продавців.
Вивчаючи ландшафт рідкостей, маркетплейс OpenSea виявив дві основні проблеми:
- Рейтинги рідкості сьогодні створюються з використанням закритого вихідного коду і зазвичай розходяться у різних видавців.
- Творці часто стягують плату за ранжування рідкості постачальниками інструментів, що забезпечує справедливого ігрового поля для проектів із меншим бюджетом.
Важливим джерелом розбіжності в рангах є включення мета ознак. “Мета-риси” – це риси, які не існують у “мережевих” метаданих і створюються поза мережею постачальниками рідкості. Наприклад, «Кількість рис» — це синтетична риса, що впливає на ранги рідкості, і не на всіх платформах вона використовується. Існують складніші мета-риси (наприклад, Deadfellaz «Rotten Count»), які унеможливлюють відтворення цих рангів без спеціального коду, що ускладнює розробникам створення узгоджених рангів рідкості.
Найбільш часто використовуваною функцією рідкості є показник рідкості, який є сумою ймовірності кожної риси і нормалізований за розподілом категорій (нормалізація ознак). Проблема в тому, що підсумовування ймовірностей є неточним. Підсумовування дає ймовірність того, що, наприклад, на персонажі зелений або синій капелюх, а множення дає ймовірність, що у персонажа і зелений, і синій капелюх. Рідкісність будь-якого токена полягає в наборі рис, що зустрічаються разом.
Різні інструменти рідкості відображатимуть різні результати, оскільки немає встановленого стандарту, якого слід дотримуватися. OpenRarity — це проект з відкритим вихідним кодом, метою якого є забезпечення єдиних рангів рідкості у всьому співтоваристві NFT. Протокол NFT Rarity OpenRarity буде запущений на OpenSea наступного тижня.
Будь-хто, кому захочеться придбати NFT, швидко виявить, що процес пошуку, купівлі та зберігання NFT таїть у собі небезпеки, які можуть спантеличити необережного новачка. Криптовалюти, плата за газ, гаманці та децентралізовані торгові майданчики – є багато елементів, які потрібно розуміти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Яку роль у Метавсесвіті відведуть бідним людям
- Хакери намагалися продати паспорт президента Білорусі у вигляді NFT
- NFT — лише імітація власності : факти та вигадки