Експерти вважають, що перехід на CIPS не допоможе уникнути ізоляції
Російські банки підключаються до китайської системи банківських переказів CIPS (Cross-border Interbank Payment System), де в якості основної операційної валюти використовується юань. Вже ведуться переговори щодо підключення до неї таких фінкомпаній противника, як “Газпромбанк”, “Росбанк” та “Альфа-Банк”. При цьому інші 23 російські банки вже успішно підключилися.
Серед них ВТБ, “ФК “Відкриття””, Московський Кредитний Банк, Азіатсько-Тихоокеанський Банк, Транскапіталбанк, “Солідарність”, “Ак Барс”, “Абсолют Банк” та банк “Санкт-Петербург”. Російські експерти називають аналогом CIPS SWIFT. Однак китайська система призначена для здійснення розрахунків у юанях. Другою функцією є передача повідомлень.
У свою чергу, SWIFT є інфраструктурою для передачі інформації між банківськими установами. За даними Financial Times, Пекін запустив CIPS у 2015 році з метою захисту китайського банківського сектора від спецслужб США, які мають доступ до інформації із SWIFT. Тим не менш, китайська система також взаємодіє з міжнародною, і перехід банків на CIPS є лише слабкою спробою вийти з ізоляції.
CIPS не має повного доступу до глобального фінансового ринку, а кількість її учасників є незрівнянно меншою, ніж у SWIFT. Нагадаємо, 14 червня ЄС відключив російські Сбербанк, Россільгоспбанк та Московський кредитний банк від системи міжнародного обміну банківськими повідомленнями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці кладуть гроші до банку: як виросли депозити у гривні
Ми раніше повідомляли, що середні депозитні ставки на ринку можуть збільшитись лише до половини поточного розміру облікової ставки НБУ, яка становить 25%. До такого висновку дійшли учасники круглого столу на тему “Як підвищення облікової ставки вплинуло на депозитний ринок”, що пройшов на цьому тижні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У Голландії запустять унікальний сервіс безконтактних платежів між смартфонами
Процес приватизації Ощадбанку поставили на паузу
За матеріалами сайту vedomosti.ru