close-btn

Газ не відвантажуватимуть на берег: як торговці хочуть заробити на кризі енергоносіїв

Закриття «Північного потоку-1» та бажання заробити побільше грошей змушує трейдерів накопичувати запаси зрідженого природного газу (ЗПГ) у морі

LNG floating terminals

LNG floating terminals Фото: asia.nikkei.com

Продавці формують стратегічні запаси газу, щоб отримати максимальну рентабельність (прибуток) від зростання цін у зимовий період. Це рідкісний і, як правило, ризикований крок (з огляду на те, що ЗПГ схильний випаровуватися згодом), але цього року через кризу енергоресурсів та закриття «Північного потоку-1» все інакше.

«Європейські енергокомпанії почали зберігати ЗПГ на морських суднах, оскільки наземні сховища працюють на межі можливостей», — повідомило агентство Bloomberg.

Як результат, станом на початок вересня, кількість ЗПГ у плавучих сховищах досягла найвищого рівня за два роки, становивши 1,4 млн тонн у всьому світі, — за даними компанії Kpler. Щонайменше 9 суден зберігають газ біля берегів Європи, Азії та Центральної Америки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банки в ЄС готуються економити газ та світло на тлі енергетичної кризи

«Трейдери запасаються ЗПГ, оскільки бачать потенційну можливість заробити на стрибках цін на газ у Європі цієї зими», — повідомляє Bloomberg.

Європейські ціни на газ злетіли з початку року, досягнувши рекордних позначок — вище за €340 євро, оскільки почалися проблеми з постачанням товару на континент. Лідери цих країн звинуватили РФ у «застосуванні енергетичної зброї», щоб помститися за західні санкції, введені у зв’язку з війною в Україні.

Голландські ф’ючерси на природний газ TTF, європейський еталон, зросли на 36% за одну сесію в понеділок на новинах про те, що російський державний енергетичний гігант «Газпром» на невизначений термін припинив постачання ключового трубопроводу «Північний потік-1» до Європи. У четвер ціни знизилися на 8% до €196 завдяки надіям на європейський план з обмеження цін на російський газ.

Але оскільки очікується, що в зимові місяці постачання газу до Європи стане жорсткішим, оскільки попит на нього зросте для опалення та інших потреб, існує перспектива нового стрибка цін.

Тим часом у Європі, через переповненість плавучих терміналів ЗПГ, повним ходом йде будівництво нових суден-сховищ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Європа зіткнулася з найбільшою за півстоліття енергетичною кризою – Bloomberg

«Спонсори війни», що співпрацюють з РФ, відтепер у міжнародній базі даних World-check

Майже 80% українців заявили про зниження своїх доходів через війну – опитування

Зеленський розповів перші подробиці про проєкт держбюджету на 2023 рік

За матеріалами markets.businessinsider.com

google news