close-btn

Держспецзвʼязку опублікувала поради для українців на окупованих територіях, як безпечно залишатися на звʼязку

Прості інструкції, щоб кожен українець міг безпечно використовувати свій телефон та залишався на зв’язку в будь-якій ситуації

Державна служба спецзвʼязку дала рекомендації жителям окупованих територій, як безпечно залишатися на звʼязку. Більш того, для зручності громадян їх зібрали у єдиний файл, який ви можете завантажити на свій пристрій. Таким чином поради будуть з вами, навіть якщо ви опинитеся поза зоною дії мережі.

Основні рекомендації для громадян на окупованих територіях, щоб залишатися на зв’язку:

  • Якщо немає мережі вашого оператора, спробуйте підключитись до інших українських мобільних операторів за допомогою національного роумінгу.
  • За можливості не купуйте російські сім-картки. Як тримати звʼязок із рідними за відсутності українського мобільного звʼязку — читайте тут.
  • Якщо купувати сім-картку все-таки доводиться, спробуйте отримати її без паспорта — не передавайте окупантам своїх персональних даних.
  • Якщо ваш інтернет-провайдер підключений до української інтернет-мережі, намагайтесь спілкуватись з усіма через месенджери в домашній мережі Wi-Fi, обмежте спілкування в мобільній мережі російських операторів.
  • Якщо ваш інтернет-провайдер підключений до російської мережі, завжди використовуйте VPN-сервіс на телефоні та компʼютері.
  • Не зберігайте в телефоні інформацію, яка може вам зашкодити.
  • Використовуйте месенджери з відкритим кодом.
  • Дивіться українське телебачення на відкритому супутнику, слухайте наше радіо на середніх радіохвилях (1278, 1404, 873, 657 кГц) або в застосунку «Дія».

Також нагадуємо, що всі наші поради доступні у соціальних мережах за тегом: #ДССЗЗІ_рекомендує

Раніше ми писали, що у додатку «Дія» користувачі знову можуть отримати допомогу для внутрішньо переміщеної особи. Там вони можуть подати заяву на отримання соціальної допомоги. Послуга доступна тим, хто залишив населені пункти, де продовжуються бойові дії або опинилися в умовах окупації. Крім того, Мінсоцполітики сплатить допомогу тим, хто раніше отримав посвідчення ВПО і чекає на виплату за карткою «eSupport».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  

 

google news