close-btn

В Україні сформували бойову річкову флотилію ЗСУ

Перший дивізіон вже заступив на службу на півночі

https://news.liga.net/

Морські сили ЗСУ створюють флотилію з кількох дивізіонів річкових бойових катерів на річці Дніпро. Детальніше виданню АрміяInform розповів Командувач національного флоту віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

З ініціативи та за підтримки командування Сухопутних військ у березні було створено першу дивізію річкових судів. Для цього обладнали катер та навчили людей за допомогою іноземних партнерів. Неїжпапа повідомив, що сформована дивізія підпорядковується Силам оборони Києва та виконує завдання у прирічних оперативних районах.

За словами віцеадмірала, важливість такої дивізії складно переоцінити з огляду на її близькість до Білорусії, яка допомагає Росії у війні проти України. Крім того, Білорусь має аналогічну річкову дивізію в Пінську і базу в Лоєві, на кордоні. Це 19 кораблів ВМФ. Тому зміцнення півночі України на річках є важливим кроком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всі 27 країн ЄС підтримали статус кандидата для України

Зрозуміло, щоб сформувати на порожньому місці дивізіон, потрібно мати якийсь ресурс, тому частину річкового флоту України передали в управління військових. По суті, на річкові катери поставили озброєння, і тепер вони належать до ВМС України. Як пояснюють військові моряки, хоч ці судна не нові, але дуже добре показують себе на річках. За словами Командувача, сьогодні не забувають й про Дунай та Бузько-Дніпровсько-лиманський канал, де тривають запеклі морські бої. Як відомо, там задіяно багато маломірних катерів як противника, так і ВМС ЗС України.

Як відомо, річкові комунікації були вагомим фактором у тактиці, а інколи й стратегії протиборчих сторін, зокрема різних повстанських загонів. І одним із засобів контролю над ними були річкові флотилії, які дозволяли вести більш маневрені військові дії та бути менш вразливими за несприятливих умов. Історія показує, що річковики забезпечували переправи великих з’єднань, брали активну участь в обороні Києва, зокрема у річковій війні на Дніпрі.

Раніше ми писали, що в депозитаріях та сховищах банківських установ на захоплених після 24 лютого російськими злочинцями територіях залишилося понад 470 млн грн. Сума становить 0,6% від усього обсягу готівки, що перебував на балансі українських банків перед війною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news