close-btn

Wise блокує благодійні фонди, що допомагають громадянам України

За останній місяць лондонська онлайн-система міжнародних грошових переказів Wise почала активно блокувати фонди, що допомагають Україні, аргументуючи рішення санкціями

Wise блокує благодійні фонди

Wise блокує благодійні фонди Фото: koblevo.news

Блокування рахунків організацій, що надають допомогу українцям, є масовим. Частіше всього Wise обґрунтовує свої рішення тим, що не може порушувати санкції проти країни агресора, а також власними внутрішніми правилами. В першому випадку, вони не можуть перевірити, чи не надходять кошти на окуповані території. В другому — в компанії не підтримують організації, що займаються «Зброєю, військовими та напіввійськовими товарами та послугами».

Попри всі намагання організацій довести, що вони не мають справ з окупованими територіями, представники платіжної системи воліють все ж не проводити власні перевірки та не заглиблюватись в проблему.

Так, наприклад, фонд Cash for Refugees намагався пояснити Wise, що проводить перевірку кожного, хто претендує на фінансову підтримку, під час безпосередньої зустрічі. Але на аргументи благодійників лондонська компанія відповіла:

«Хоча ми цінуємо, що ваша організація особисто зустрічається з людьми та перевіряє їхні документи, ми маємо ретельно перевірити, чи можемо ми покладатися на ці перевірки як регульована фінансова установа. Хоча ми робимо все можливе, щоб підтримати тих, хто живе в Україні, ми жодним чином не можемо працювати в підсанкційних регіонах».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомогу від Червоного Хреста отримуватиме ще одна категорія українців

Як зазначив Семен Дукач, інвестор, який зараз керує благодійним фондом Cash for Refugees, Wise просто «бояться порушити якісь правила». За його словами, компанії простіше закрити всю Україну, ніж аналізувати, які регіони знаходяться під санкціями, а які ні.

«Якщо їм здається, що ми недостатньо ретельно відбираємо людей, яким потрібно надати допомогу, вони могли б найняти ще співробітників, які б перевіряли інформацію. Могли б обмежувати окремі перекази. Але їм просто дешевше нас закрити, щоб зекономити маленьку, у порівнянні з їх багатомільярдною компанією суму грошей».
Семен Дукач

Варто зазначити, що Wise є майже безальтернативною платіжною системою для благодійних фондів, які допомагають постраждалим від війни. За рахунок оптимізованого API система може автоматично створювати значну кількість платежів з бази даних, без необхідності вводити кожен параметр для індивідуального переказу.

У Cash for Refugees зазначають, що проблем зі збором немає. Але ж ці кошти якось потрібно переводити людям, — «Ми не можемо їм давати рахунки в PayPal чи криптовалюту». Постраждалі, як правило, окрім картки «ПриватБанку» нічого не мають. Це нерідко літні люди або інваліди, які мають отримувати допомогу в вигідному для них форматі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Велика Британія планує виділити Україні 3 мільярди фунтів допомоги

Майже 9 тисяч переселенців отримали роботу за урядовою програмою

Прямі збитки української економіки від війни зросли до 108,3 мільярда доларів – KSE

За матеріалами ain.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!