close-btn

Зберігати найцінніше в банківському сейфі безпечніше, ніж «під подушкою»

Председатель правления ConcordBank Юрий Задоя

Юрій Задоя

Голова правління ConcordBank

 


Про попит на банківські сейфи та вигідні пропозиції оренди схованок

Надійна схованка для грошей або кільця з діамантом, папірця з паролем або прав власності на будинок, флешки з таємною інформацією або робочого ноутбуку… Кожен з нас вирішує це питання майже щодня. Особливо складно вдається це робити під час війни.

Одне з надійних місць для зберігання важливих для них речей, які обирають заможні українці, — це сейфові комірки у банках. Під цілодобовою охороною банку в них залишають важливі документи, коштовності, гроші, електронні носії інформації, ікони, антикваріат та колекційні речі.

Ціна оренди індивідуального сейфу в банку залежить від його розмірів та строків користування. Орендна плата визначається за добу. Наприклад, у 2021 році українські банки пропонували невеликі комірки в середньому за 15-20 грн на добу, а сейфи, в яких можна зберігати габаритні предмети, — 30-50 грн/доба. Отже, на догляд за схованкою у місяць витрачалось 450-1500 грн.

Оскільки сейфів у банків не так багато, то у мирний час на них був чималий попит, а подекуди і черга. Але війна все змінила.

Якщо під час COVID-19 люди «повально» орендували сейфові комірки, то з початком війни ситуація стала протилежною. За загальними оцінками, понад половина клієнтів забрала вміст своїх схованок та виїхала з України.

Зараз, за словами банківських співробітників, попит на сейфи повертається. По-перше, потроху стабілізувалась ситуація і люди вертаються на Батьківщину. По-друге, після кількох влучань російських ракет у багатоповерхівки в різних містах України люди вважають за надійніше зберігати цінності та документи у банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про силу українських банків під час війни та перспективи open banking. Інтерв’ю з Головою правління ConcordBank Юрієм Задоєю та керівницею проєкту NEOBANK для всіх Оксаною Мунтян

Bank safe

Bank safe Фото: pixabay.com

Середня ціна оренди індивідуального сейфу у банку зараз становить близько 20 грн за добу. Втім, можна шукати цікаві акційні пропозиції фінансових установ, які в цей період зацікавлені в залученні клієнтів на сейфи. Наприклад, наш банк «КОНКОРД» також пропонує таку послугу, але її може отримати власник преміальної картки Infinite або World Elite. При цьому індивідуальний сейф можна обрати будь-якого розміру в будь-якому відділенні банку (за наявності вільних скриньок).

Ми гадаємо, що наша пропозиція більш релевантна для клієнтів, а саме — безкоштовний доступ клієнта до своєї скриньки хоч щогодини протягом робочого дня відділення банку. Можна навіть відвідати сейф вночі або у вихідний, але це вже платна послуга, тому що разом з клієнтом до сейфу мають приїхати два співробітника банку. Скринька за 1 грн — на наш погляд, доволі привабливо, тому що дозволяє окупити вартість річного обслуговування преміальної картки.

Альтернативою оренди банківської комірки можна вважати нагляд за квартирою або будинком охоронною компанією. Але лише підключення до нього коштуватиме близько 5 тис. грн, не рахуючи щомісячної абонентської плати.

В разі крадіжки з поставленого на пульт охорони будинку/квартири одна з компаній компенсує лише 100 тис. грн… Викрасти ж цінності, залишені у банківській комірці, — то треба ще постаратися. По-перше, треба дістатись до неї. По-друге, мати два ключі (один з них банк дає власнику комірки, інший — зберігає співробітник банку).

Ще одна важлива перевага банківського сейфу — законодавство не вимагає від банку та клієнта ніде про нього згадувати… Тому не дивно, що попит на сейфові комірки в українських банках повертається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Скоринг майбутнього: Як українські фінансові компанії визначають надійність клієнтів, і які технології допоможуть покращити результат

Які доларові купюри перестали приймати обмінники: що робити користувачам

Банки повертають арешти рахунків користувачів: із чим пов’язано


google news