close-btn

Blockchain vs Hashgraph: що важливо знати

Посібник для початківців: Blockchain проти Hedera Hashgrah

https://www.kino-teatr.ru/

Блокчейн — це перспективна технологія, яка донедавна асоціювалася тільки з криптовалютами. На сьогоднішній день фахівці визначили кілька ключових областей застосування блокчейну, які включають відстеження грошових потоків, управління ідентифікацією, платежі та фінансові послуги, контракти та вирішення спорів, а також взаємодію з клієнтами.

Більше того, прогнозують, що до 2030 року технологія блокчейну призведе до зростання світової економіки на 1,7 трлн доларів. Але на ринку з’являються нові рішення. Хоча блокчейн досить молода технологія, у нього вже є конкурент Hedera Hashgraph, який готовий змістити його з трону. Давайте розглянемо тему “Blockchain vs Hashgraph”, щоб відповісти на запитання, хто переможець?

Що таке блокчейн?

Блокчейн — це технологія децентралізованого зберігання розподіленого запису транзакцій, що базується на криптографічних методах захисту інформації. Її також називають технологією розподіленого реєстру (DLT), тому що безліч незалежних користувачів зберігають весь ланцюжок транзакцій на своїх комп’ютерах. Таким чином, користувачі відповідають за операції, а не різні посередники, наприклад, банки. Оскільки дані зашифровані та розподілені між кількома пристроями, їх неможливо змінити або видалити, можна лише додавати нові. Більше того, якщо будь-який із цих пристроїв зламається, інформація не буде втрачена.

Концепція технології блокчейн була запропонована Сатоші Накамото у 2008 році та вперше використана у 2009 році, коли Біткоїн відкрився світові. Ось чому багато хто думав, що блокчейн потрібен лише для випуску та обміну криптовалют.

Як працює технологія блокчейн?

Давайте уявимо, що ви хочете відправити криптовалюту на адресу електронного гаманця вашого друга. Він отримає доступ до отриманих грошей за допомогою унікального криптографічного ключа. Цифровий запис, який має певну цінність, розбивається на складно зашифровані блоки, які з’єднуються у строгі ланцюжки. Кожен блок містить інформацію як про попередній блок, так і про весь шлях транзакції.

Блоки розподілені у суворій математичній послідовності та відкриваються крок за кроком. Тому сторонні пристрої лише передають інформацію. Тільки власник криптографічного ключа може отримати доступ до кінцевих даних. Виходить, що для здійснення платежу не потрібно звертатися до посередника (наприклад, банку або платіжної системи).

Інформація не зберігається на одному сервері, вона належить всім учасникам мережі блокчейн, а всі транзакції контролюються автоматизованою системою. Технологія блокчейн не дозволяє злочинцям зламати систему, вкрасти конфіденційні дані, фальшувати вибори, підробити документи або видати себе за іншу особу. Навіть якщо шахраї дістануться до 99% блоків, одного буде достатньо, щоб завершити транзакцію та убезпечити ваші дані.

Що таке Hedera Hashgraph?

Hashgraph — це розподілений реєстр, побудований на ланцюжку блоків. У хешграф використовується спрямований ациклічний граф (DAG), який записує інформацію нелінійно, без чіткої послідовності блоків. Це одна з основних відмінностей, якщо ми говоримо про хешграф і блокчейн. Така технологія дозволяє хешграф виконувати більше 100 000 транзакцій в секунду, залишаючи позаду блокчейн Біткоїна з його 100-1000 транзакціями за цей же час.

Hedera Hashgraph був розроблений та запатентований американським математиком Лімоном Бердом у 2016 році. Права на алгоритм належать програмній платформі Swirlds, де пан Берд обіймає посаду співзасновника та директора з розвитку. У жовтні 2017 року Національна асоціація кредитних спілок та Асоціація кредитних спілок Mountain West, що сформували консорціум із 6000 банків, вибрали Swirlds для створення спільної корпоративної мережі. Проект відомий як Hedera Hashgraph Platform.

Рада управляючих Hedera визначає розвиток проекту. Члени правління обираються керівництвом Swirds. Кожна компанія має один голос незалежно від розміру її інвестицій. Відповідно до статуту, Рада може складатися максимум із 39 компаній-членів, які мають змінюватися кожні кілька років. В даний час в неї входять наступні провідні світові організації: Boeing, BM, Deutsche Telekom, DLA Piper, Standard Bank, Swirlds, UCL, LG, Google, Wipro та інші.

Як працює технологія Hashgraph?

Учасники мережі, також відомі як ноди, обмінюються даними протоколу Gossip. Інформація про транзакцію надсилається двом випадковим нодам, які передають її іншим нодам. Це продовжуватиметься доти, доки кількість нод не стане достатньою для перевірки транзакції. До речі, ноди обмінюються лише даними транзакцій, а не мережевою інформацією. На відміну від блокчейна, інформація зберігається в хешах, що дозволяє хешграф швидше обробляти транзакції.

Оскільки транзакції записуються у хронологічному порядку, користувачі можуть легко відслідковувати їхню історію. Простіше кажучи, хешграф це порядковий запис усіх транзакцій. Кожна нода знає історію транзакцій; таким чином, вони використовують протокол Gossip та віртуальне голосування для досягнення консенсусу. Немає потреби узгоджувати всі ноди один з одним, оскільки кожна з них уже знає, як голосуватиме інша. Алгоритм використовує асинхронну візантійську стійкість до відмов (ABFT), яка забезпечує високий рівень безпеки. Простими словами, зламати мережу та вкрасти конфіденційну інформацію практично неможливо.

https://hackernoon.com/

Blockchain vs Hashgraph

І блокчейн, і хешграф можна використовувати для платежів та грошових переказів, зберігання даних, запуску смарт-контрактів тощо. Вони забезпечують високу безпеку, прозорість, децентралізоване зберігання даних, хешування та інші функції. Вони можуть успішно застосовуватися у різних сферах, таких як фінанси, охорона здоров’я, електронна комерція та інші. Давайте з’ясуємо, чим блокчейн відрізняється від хешграфа.

Незважаючи на численні переваги, блокчейн критикують за проблеми масштабованості та низьку швидкість транзакцій. У більшості проєктів, що базуються на блокчейні, процес перевірки заснований на майнінгу — енергоємному процесі, який вимагає від комп’ютерів виконання складних обчислень для перевірки транзакцій. Через це на завершення транзакції може піти від кількох хвилин до кількох годин.

Хешграф не вимагає, щоб ноди перевіряли транзакції, що дозволяє мережі обробляти їх значно швидше. Це пояснюється тим, що в блокчейні використовується послідовно ланцюжок блоків, який не може мати розгалужень. Якщо одночасно було створено кілька блоків, мережа оброблятиме лише один із них, що уповільнює швидкість транзакцій. Хешграф, своєю чергою, одночасно обробляє кілька блоків.

Ще одна різниця між блокчейном і хешграфом полягає в алгоритмі консенсусу, який використовується для перевірки та затвердження транзакцій. Блокчейн зазвичай застосовує кілька алгоритмів консенсусу, найбільш популярними є Proof of Work (PoW) і Proof of Stake (PoS). У PoW всі транзакції перевіряються за допомогою складних математичних обчислень, достовірність яких може перевірити ще раз будь-який користувач мережі. Майнери вирішують проблему, формують новий блок та підтверджують транзакцію. Але цей алгоритм споживає величезну кількість енергії зі збільшенням кількості користувачів.

Також ще одним мінусом є те, що ті майнери, які мають більш швидкі та потужні ASIC, заробляють більше, ніж інші. PoS більш енергоефективний, оскільки транзакції підтверджуються валідаторами, які визначаються вкладеною криптовалютою, а не обсягом виділеної обчислювальної потужності. Хешграф використовує механізм консенсусу Gossip для перевірки транзакцій у своїй мережі, який не дозволяє нодам вибирати, яку транзакцію вони хочуть схвалити. Ось чому Hedera Hashgraph вважається справедливішим, ніж блокчейн.

Нарешті, хешграф – це запатентована технологія, а блокчейн відомий як платформа з відкритим вихідним кодом. Сьогодні на ринку є приватні та публічні блокчейни. Будь-яка людина може приєднатися до загальнодоступного ланцюжка блоків (наприклад, Ethereum, Ripple, Waves тощо) та створювати смарт-контракти. Публічний блокчейн (наприклад, Linux Foundation і Hyperledger Fabric) управляється однією організацією і доступний лише певному колу осіб.

Оскільки хешграф належить Swirlds, деякі скептики вважають, що цій технології не вистачає децентралізації.

Отже, чи зможе Hedera Hashgraph замінити блокчейн або це все та ж, але більш просунута технологія? — Покаже лише час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленіше та багатогранніше: якою буде технологія блокчейн у 2022 році

 

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!