close-btn

Як блокчейн підкорює світ: інтеграція технології світовими бізнес-гігантами

Бізнес-гіганти мають постійно розвиватись, щоб витримувати тиск конкуренції. Досягається прогрес, зокрема, за рахунок інтеграції передових технологій, серед яких і блокчейн. Розглянемо найбільші компанії, які вже користуються розподіленою базою даних у повсякденній діяльності

Blockchain

Blockchain Фото: actuaries.blog.gov.uk

Найчастіше про блокчейн згадують у контексті криптовалют, зокрема Bitcoin і Ethereum. Але насправді такий погляд на технологію занадто вузький.

Уже з назви можна зрозуміти базові завдання і цілі, поставлені перед технологією. У перекладі з англійської «Block» — означає блоки, а «chain» перекладається як «ланцюжок». З чого випливає, що блокчейн — це ланцюжок блоків, до того ж ланцюжок, у якому присутня сувора послідовність.

Детальніше, що таке блокчейн, як він працює і де застосовується, читайте у матеріалі.

Так, все більше компаній створюють та впроваджують блокчейн-технології, наприклад, додатки або програми для збереження та структурування даних. І це стосується не тільки приватних фінансових гігантів. Зокрема, Сполучені Штати відстежуватимуть поставки зброї Україні за допомогою блокчейну, а також ООН надаватиме фінансову допомогу українцям за допомогою цієї технології.

Нещодавно з’явилась новина, що один із найбільших німецьких автоконцернів — BMW планує запустити серію продуктів на основі блокчейну для підвищення ефективності своїх виробничих процесів. Також планується створити низку сервісів на основі Web3 для розвитку програм клієнтської лояльності. З цією метою баварці уклали партнерську угоду з розробником Coinweb, який візьме на себе оптимізацію операційної діяльності компанії.

Окрім BMW, Blockchain використовують наступні бренди:

IBM

Компанія IBM, один з піонерів технологічного простору, заснована в США, є активним гравцем у сфері блокчейн. Один з найбільших напрямків діяльності компанії — надання послуг, що допомагають підприємствам інтегрувати блокчейн-системи у власні процеси. IBM також має власну блокчейн-платформу та фреймворк з відкритим вихідним кодом, відомий як Hyperledger Fabric.

Блокчейн-рішення IBM допомогли подолати перешкоди в ланцюгах поставок, безпеці облікових даних і навіть в управлінні цифровими активами багатьом різним компаніям. У проєкті Hyperledger Fabric беруть участь понад 120 000 організацій.

IBM Фото: BGR.com

Microsoft

Microsoft — один із ключових гравців у сфері технологій, оскільки саме вони придумали найпопулярнішу концепцію ПК, які переосмислили наш світ, яким ми його знаємо сьогодні.

Заснована Біллом Гейтсом, компанія була в авангарді передових технологій і була на крок попереду в індустрії блокчейн. Настільки, що Microsoft почала приймати платежі в біткоїнах на своєму веб-сайті ще в 2014 році, коли майже ніхто навіть не чув про криптовалюту. Компанія також отримала майже 40 патентів, пов’язаних з використанням блокчейнів як платіжних шлюзів, а також засобів для безпечного зберігання даних.

Наприклад, у партнерстві з іншою компанією-розробником програмного забезпечення під назвою Consensys, платформа Microsoft Azure пропонує послугу Quorum Blockchain Service, яка допомогла заснувати кілька компаній, що використовують блокчейн у різних секторах.

Завдяки своїм повністю керованим послугам ведення облікових баз даних (ledger database, бухгалтерських книг), вона створила і масштабувала корпоративні блокчейн-додатки і смарт-контракти в хмарі, які використовуються іншими гігантами, такими як Bosch і Prescryptive Health.

Microsoft

Microsoft Фото: VRT.be

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчені борються з раком за допомогою технології блокчейну?

Block Inc.

Заснована співзасновником Twitter Джеком Дорсі, Block Inc є потужним фінтех-гравцем, який також працює у сфері блокчейну та криптовалют. Block є материнською компанією платіжних платформ і криптовалютних сервісів під назвою Square, Cash App, Spiral, TBD і Afterpay.

Фактично, діяльність компанії зосереджена на наданні послуг мобільних платежів, більш доступних для користувачів та малого бізнесу, включаючи підтримку крипто-банкінгу.

Block Inc.

Block Inc. Фото: investmentu.com

Mastercard

Mastercard, друга за величиною корпорація з обробки платежів у світі, також освоїла блокчейн-простір, пропонуючи широкий спектр інших фінансових послуг. Зовсім нещодавно Mastercard запустила новий продукт під назвою Crypto Secure — програмне рішення, яке допомагає банкам та іншим фінансовим установам виявляти і відсікати транзакції від схильних до шахрайства криптовалютних бірж.

За інформацією компанії, система використовує складні алгоритми штучного інтелекту для визначення ризику злочинів, пов’язаних з платіжною мережею Mastercard. Вона спирається на дані з блокчейну — публічного реєстру всіх криптовалютних транзакцій, а також інших джерел. Це був один з найбільших кроків вперед у цій сфері в цілому.

Mastercard

Mastercard Фото: blockworks.co

PayPal

PayPal — це ще одна компанія, яка була заснована з метою спрощення переказу грошей від однієї особи до іншої. Вона також дозволяє малому бізнесу масштабуватися, маючи можливість швидко надсилати та отримувати кошти з декількох країн світу.

Оскільки криптовалюта ставала все більш популярною і визнаною широкою громадськістю, PayPal також запровадив криптовалютні послуги — де клієнт може використовувати їхню платформу для купівлі, зберігання та навіть обміну кількох популярних криптовалют, таких як Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum та Litecoin. PayPal може похвалитися 400-мільйонною глобальною базою користувачів.

PayPal

PayPal Фото: businessinsider.in

FedEx

FedEx є добре відомим брендом у сфері логістики. Фактично — це одна з найбільших світових компаній в цій галузі, яка щороку обробляє вантажі на мільярди доларів. Не так давно вона вирішила приєднатись до транспортних гігантів, які запровадили технологію блокчейн з метою управління ланцюгами поставок для підвищення ефективності власної мережі та бізнесу в цілому.

Поки що FedEx використовує блокчейн для відстеження дорогоцінних вантажів і незабаром планує розширити цю функціональність майже на весь свій судноплавний бізнес. Крім того, вони також допомагають розробляти галузеві стандарти для логістики на основі блокчейну, щоб стати першопрохідцями в цій сфері.

FedEx Фото: axios.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 мільярдерів, які втратили найбільше грошей через крипто-крах 2022 року

Walmart

Walmart, найбільший гравець роздрібної торгівлі в США, також втрутився в простір блокчейну. Бренд у партнерстві з дев’ятьма іншими продовольчими компаніями об’єдналися з IBM для створення блокчейн-системи для відстеження продуктів харчування у світі по всьому ланцюжку поставок.

Мережа буде використовувати дані в режимі реального часу, зібрані в кожній точці і на кожному харчовому продукті. До цього партнерства, відомого як Food Trust Blockchain, входять такі гіганти, як Nestlé SA, Dole Food Co, Unilever та деякі інші.

Ця ініціатива з IBM розпочалася ще у 2016 році, а нещодавно, у серпні 2020 року, стартувало випробування мережі блокчейн. Метою цієї ініціативи є покращення здатності компанії виявляти проблеми, пов’язані з відкликанням продуктів харчування, та відслідковувати спалахи для обмеження ризиків споживачів.

Walmart

Walmart Фото: eatthis.com

Infosys

Infosys Limited — індійська багатонаціональна компанія в галузі інформаційних технологій (ІТ), яка спеціалізується на наданні програмних рішень для різних галузей, таких як бізнес-консалтинг, інформаційні технології та навіть аутсорсингові послуги.

Це друга за величиною транснаціональна ІТ-компанія в Індії після Tata Consultancy Services (TCS), і останнім часом вона сприяє впровадженню бізнес-мереж на основі блокчейну в різних галузях промисловості, в яких вона бере участь. Бренд робить це шляхом створення значущих комерційних і стимулюючих моделей для всіх зацікавлених сторін в екосистемі. Infosys навіть була визнана лідером в оцінці NelsonHall NEAT Vendor за свої послуги з розробки блокчейну в 2021 році.

Infosys Фото: economictimes.indiatimes.com

HCL Technologies

HCL Technologies — ще одна мультинаціональна компанія, яка надає послуги в галузі інформаційних технологій (ІТ), консалтинговий бренд зі штаб-квартирою в Індії. Спочатку це був науково-дослідний підрозділ HCL Enterprises, а потім став незалежною компанією (у 1991 році).

Останнім часом підрозділ HCL Blockchain Labs пропонує все більше рішень, які базуються на корпоративних блокчейн-платформах. Завдяки цьому вони тісно співпрацюють з лідерами бізнесу в широкому спектрі галузей, консорціумами та численними технологічними альянсами в всьому світі з метою підвищення цінності бізнесу за допомогою рішень на основі блокчейну.

HCL Technologies

HCL Technologies Фото: news18.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Cardano запустить новий блокчейн конфіденційності під назвою Midnight

«Зараз крипта не схожа на зміну парадигми мислення про гроші»: Інтерв’ю з Іриною Лоренс, криптоінвесторкою і співзасновницею проєкту Weld Money

Visa дозволить клієнтам оплачувати регулярні рахунки за комуналку криптовалютою

За матеріалами coindcx.com.

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!