Компанія Payoneer налаштована на активну співпрацю з гравцями українського банківського ринку — перші кроки вже принесли свої результати
Payoneer – це велика міжнародна платіжна платформа, заснована у 2005 році, що надає фінансові послуги та послуги грошових онлайн-переказів, зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. Сьогодні компанія входить у топ-100 компаній, які найбільш динамічно розвиваються, у галузі фінансових послуг в рейтингу Inc. 5000. Компанія також активно працює з українцями та освоїла немалу частку ринку України.
Про активний розвиток Payoneer в Україні свідчить і нещодавній запуск спільної з Українським фондом стартапів програми підтримки молодих стартапів з глобальними амбіціями. В рамках такої співпраці українські розробники, котрі прагнуть розширити бізнес за кордоном, зможуть отримувати і надсилати платежі за вигідними умовами.
На тлі цих новин ми вирішили поговорити з Наталією Гордієнко, маркетинг-директоркою Payoneer в Україні, про результати роботи протягом складного і небезпечного 2022 року, а також про перспективи компанії на українському ринку вже цьогоріч.
– Розкажіть, будь ласка, які результати роботи компанія Payoneer вважає найголовнішими у 2022 році?
– Маю сказати, що у надскладний 2022 рік найголовнішим досягненням Payoneer в Україні стало продовження підтримки українських підприємців, айтівців і фрилансерів та забезпечення їх надійним і зручним способом проведення міжнародних бізнес-платежів.
Крім того, вкрай важливою подією став запуск інтеграції з ПриватБанком у застосунку Приват24. Це дозволило тисячам українців, котрі працюють на іноземному ринку, користуватися своїми коштами. Так, вони мали змогу у рази простіше, швидше і зручніше виводити кошти з Payoneer на рахунок у ПриватБанку, робити запити платежів своїм клієнтам — і все це безпосередньо у застосунку Приват24.
Є ще одна важлива річ – аби підтримати українців, котрі втратили роботу через повномасштабну війну, ми долучилися до благодійної ініціативи «Необмежені можливості: забезпечення переміщених фахівців віддаленою роботою» від Upwork, Tent та низки інших партнерів. Мета цієї ініціативи – поєднати десятки тисяч переміщених українських спеціалістів і бізнеси, що пропонують віддалену роботу.
– Які плани компанія має на 2023 рік?
– По-перше, пріоритетними є стратегічні партнерства. І перше таке партнерство вже було впроваджено цього місяця. Кілька тижнів тому ми оголосили про початок співпраці з Українським фондом стартапів. Таке партнерство має на меті пришвидшити вихід стартапів на міжнародний ринок. І ми робимо все, аби таких плідних партнерств було більше – прагнемо, аби українські бізнеси не мали жодних перешкод, плануючи вихід на глобальний ринок, або ці перешкоди були б мінімальними.
По-друге, ми плануємо нові інтеграції з перспективними українськими банками та будемо розширювати коло банків-партнерів – укладатимемо угоди про партнерство, але без інтеграції.
По-третє, це зростання напрямку B2B – маємо плани стосовно залучення нових великих B2B клієнтів та розширення співпраці з уже наявними.
Спільно усі ці плани — це історія про постійну стійку підтримку українського бізнесу. Ми хочемо, щоб попри повномасштабну війну, попри усі перешкоди українські підприємці та вітчизняні стартапи зростали, розвивалися і успішно вели бізнес на глобальному ринку. Це ж бо покращуватиме показники економіки України, і, як наслідок, – пришвидшить нашу перемогу, на яку ми всі чекаємо і задля якої працюємо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Передумови та результати впровадження open banking у Європі. Інтерв’ю із засновником компанії Akurateco Андрієм Рябчуком
– Які переваги отримують українські клієнти від користування сервісом Payoneer? Яку комісію потрібно платити на місяць або на рік за користування ним?
– Найголовніша перевага, яку ви отримуєте з Payoneer, — це вихід на міжнародні ринки. Якщо говорити про те, з чого вона складається, то це зручне отримання коштів на місцеві реквізити, ніби у вас є рахунки у місцевих банках, швидкі перекази в Україну та інші країни світу, простий сервіс запиту платежів, аби легко отримувати оплату від клієнтів, інтеграції з провідними українськими банками та багато інших корисних функцій.
Користування платформою безкоштовне. Єдиний нюанс – якщо ви не будете здійснювати платежі чи отримувати їх протягом року на акаунт чи картку Payoneer, вам потрібно буде сплатити комісію у розмірі $29,95. Разом з тим, якщо ви постійно без перерв працюєте з платформою, комісію не сплачуєте.
– Як філософія Payoneer відгукується в Україні зараз?
– В основі нашої філософії – всесвіт можливостей, відкритий для кожного. «Від безмежних платежів до безмежного зростання, Payoneer обіцяє будь-якому бізнесу на будь-якому ринку технології, зв’язки та впевненість для участі та процвітання у новій світовій економіці», – ось так звучить гасло нашої компанії, сенс того, що ми робимо щодня.
Якщо говорити про Україну, то зараз ми бачимо, як це гасло стало ще більш актуальним для українських підприємців. Звісно, було багато тих, хто вже працював на міжнародному ринку, тому що це було для них більш вигідно або з низки інших причин. У 2022 році підприємці, а особливо ті, хто опинився у прифронтових зонах, або втратили своїх клієнтів чи навіть весь бізнес через повномасштабне вторгнення росії, зрозуміли, що вихід на глобальний рівень, мабуть, і є найкращим виходом зі складної ситуації. Тож тут, у цій точці і перетинаються наші шляхи, адже таким бізнесам потрібен зручний та простий спосіб отримання коштів за свої послуги чи товари.
– Які труднощі можуть виникнути в українців під час отримання картки, якщо вони знаходяться за кордоном?
– Наразі українцям, котрі перебувають за кордоном, необхідно зареєструвати акаунт у країні знаходження і надати підтвердження адреси. Після цього вони зможуть отримати свою картку Payoneer.
Маю також гарні новини для наших співгромадян, котрі знаходяться в Україні, – спільно з Укрпоштою ми розробили механізм доставки карток в Україну, як це відбувалося ще до початку повномасштабної вторгнення. Відтак, українці зможуть без проблем отримувати свої картки Payoneer вдома, в Україні.
– Які переваги має Payoneer порівняно з функціоналом та можливостями міжнародної платіжної системи PayPal?
– Основна відмінність у позиціонуванні та безпосередньо у самому продукті. PayPal більше присутній на ринку як рішення для P2P переказів, в рамках їхньої ж екосистеми (між акаунтами), або ж для переказів на банківські рахунки (близьких, друзів, інші приватні потреби). Звісно, у PayPal також представлений бізнес-продукт, проте з нашої практики, бізнеси (B2C) більше використовують його як еквайринг-рішення, розміщуючи на своїх eCommerce сайтах. Таким чином, вони додають додаткову платіжну опцію для своїх покупців-клієнтів.
У той же час Payoneer – це суто B2B платформа, і у цьому наша ключова відмінність від PayPal. Загалом ми відрізняємося тим, що виступаємо як продукт, який заміняє наявність реального банку для компанії, надаючи ще більше функціоналу, яким легше та простіше керувати. Водночас PayPal має інше позиціонування, функціонал, та не сприймається ринком як уніфіковане рішення для компаній.
– У травні 2022 року ПриватБанк та Payoneer запустили інтеграцію у Приват24. Розкажіть, будь ласка, що і кому пропонувалося в рамках цієї інтеграції, і які результати вона показала станом на зараз?
– Інтеграція з ПриватБанком розрахована, насамперед, на фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб. Мета, якої ми досягаємо з допомогою такої інтеграції, – це спрощення отримання платежів на рахунки ФОПів та фізичних осіб. В рамках інтеграції ми пропонуємо такі можливості:
- прив’язка свого облікового запису Payoneer до додатка, реєстрація та авторизація на платформі, перегляд історії транзакцій через застосунок Приват24;
- поповнення картки або рахунку ПриватБанку у доларах США або євро з акаунту користувача Payoneer, а для фізичних осіб – ще й у гривні;
- відкриття віртуальних/інтернет-карток у процесі виведення коштів, миттєво отримання банківських реквізитів за балансами в USD та EUR для прийому платежів;
- виставлення інвойсів своїм закордонним контрагентам через послугу «Запитати платіж/Інвойси»;
- зручний сервіс конвертації у гривню через додаток або веб-версію Приват24 (лише для карток або рахунків фізичних осіб), котрий завжди під рукою.
Ще одна перевага інтеграції – це пільгові тарифи на отримання платежів на рахунки у ПриватБанку для клієнтів Payoneer.
Власне, якщо говорити про результати інтеграції з ПриватБанком, то лише за перші чотири місяці — з квітня по серпень 2022 року, середня сума, виведена з Payoneer на рахунок у ПриватБанку виросла майже у чотири рази.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про досягнення вітчизняного фінтеху у 2022 році і сподівання на наступний рік: Інтерв’ю з експертами Fintech-галузі України
– Розкажіть, будь ласка, про впровадження програми «Payoneer for Banks» в Україні. Які можливості і кому вона надає? Хто відчуває найбільше переваг від неї?
– Payoneer for Banks — це наша глобальна програма співпраці з банками, яка дозволяє їм пропонувати своїм клієнтам ширший спектр послуг і створювати кращі умови для міжнародного бізнесу. З іншого боку, для клієнтів цих банків і клієнтів Payoneer програма дає змогу легше, швидше і зручніше виводити кошти на свої банківські рахунки за особливими тарифами. Тобто складається ситуація ‘win-win-win’, де кожен учасник програми отримує певні переваги.
– Інтеграція з якими українськими банками наразі чинна у Payoneer, і яку вигоду це дає клієнтам цих банків у контексті зручності грошових переказів, зокрема, за кордон?
– Наразі ми маємо дві інтеграції — з monobank і ПриватБанк – тобто з лідерами українському ринку банківських послуг. Інтеграції дозволяють набагато швидше, простіше та комфортніше виводити гроші з Payoneer на рахунок того чи іншого банку. Ще варто зазначити таке – для спільних клієнтів Payoneer і банку діють пільгові умови на виведення коштів. Відтак, це не лише просто, а й вигідно з фінансової точки зору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Амбіції, труднощі і успіхи: Як розвивалися українські криптопроєкти у 2022 році
– Розкажіть, будь ласка, які маркетингові кейси компанія Payoneer реалізувала у 2022 році?
– Найяскравіший кейс року, на мою думку, це 360° — маркетингова та піар-кампанія (або інтегрована маркетингова комунікація) по інтеграції з ПриватБанком. Вона допомогла залучити нових клієнтів і підвищила знання про наш бренд завдяки спільній роботі.
Важливим маркетинговим кейсом став також наш звіт про стан українських бізнесів під час повномасштабної війни. Ми опитали понад 4200 власників українського малого та середнього бізнесу, який співпрацює з іноземними клієнтами, аби визначити, як на них вплинула повномасштабна війна, як вони та їхні співробітники відреагували на неї, та як змінилися їхні плани щодо майбутнього розвитку.
Знову-таки, це ініціатива «Необмежені можливості: забезпечення переміщених фахівців віддаленою роботою» від Upwork, Tent та інших партнерів, яка стартувала торік, і у якій ми взяли участь.
Крім того, спільно з MEGOGO ми запустили ексклюзивний подкаст «Про гроші». Ведучим став економіст та автор книжок із фінансової грамотності Любомир Остапів. Ідея проєкту — надати українцям базові знання стосовно керування особистими заощадженнями, початку власної справи та роботи з інвестиціями під час війни.
– Які маркетингові задачі у компанії Payoneer запланували на 2023 рік?
– Перш за все, це подальша популяризація бренду та збільшення частки ринку в Україні. Крім того, це запуск українських сторінок Payoneer у соціальних мережах та розширення співпраці з українськими інфлюенсерами, розширення нашої програми Brand Ambassadorship. До того ж на 2023 рік плануємо низку нестандартних медіапроєктів. Також працюватимемо над спільними маркетинговими ініціативами з партнерами, зокрема, над стратегічним спонсорством заходів, котрі мотивують і надихають українських підприємців розвиватися, виходити на нові ринки, сприяючи таким чином відбудові України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як після перемоги Україна посилюватиме економіку і відновлюватиме бізнес: Думка експертів ринку