Українці стали частіше регулярно купувати онлайн. Найбільше зросли замовлення дитячих товарів та товарів для дому і саду
На початку 2021 року в Україні виявилося найбільше регулярних інтернет-покупців за останні роки — 42%. Так, наприклад, у 3 кварталі 2020 їх було 33%. Усього ж онлайн купують приблизно 11 млн українців. Найпоширенішими категоріями для них залишаються одяг, техніка та косметика. При цьому восени 2020 від 5 до 20 покупок робив кожен другий. А у квітні-травні 2021 — це вже майже 60% людей. Про це повідомляється в дослідженні OLX Доставка та CBR.
Ядро споживачів зосереджено у населених пунктах до 100 тисяч мешканців — це 56% людей. Серед усіх покупців онлайн — 55% жінок та 45% чоловіків. Це частіше люди з повною вищою освітою, а також працюючі. Дохід українців, що купують в інтернеті на 38% більший, ніж у тих, хто обирає звичний офлайн.
Серед бар’єрів для покупок онлайн на місцевих платформах українці називають необхідність примірки, відсутність потреби у товарі та відсутність впевненості в якості товару. Якщо ж говорити про купівлі у соцмережах, до цих причин можна додати відсутність довіри.
За даними OLX Доставка, електроніка з листопада по квітень стала найпопулярнішою серед покупців. Продажі за пів року у цій категорії виросли на 40%, а це 635 тисяч замовлень. Одяг опинився на другому місці за кількістю угод — 441 тисяча та приріст +43%. Відбувся бум і на дитячі товари — рекордні +84% до продажів та майже 378 тисяч замовлень. Також на 55% збільшилася купівельна активність товарів для відпочинку, хобі та спорту. А ще e-commerce ринок сколихнули угоди щодо товарів для дому та саду.
Попри ріст замовлень онлайн, витрати українців залишилися на тому ж рівні, як і з травня по жовтень 2020. Середній чек майже не змінився. Виглядає він наступним чином:
- електроніка — 1 587 грн
- одяг — 671 грн
- дитячі товари — 552 грн
- хобі, відпочинок і спорт — 814 грн
- дім і сад — 754 грн
- запчастини для транспорту — 775 грн.
Найбільш популярний спосіб отримання останньої покупки — отримання у поштовому відділенні, як показало дослідження CBR. У 87% випадків це була Нова пошта. Ще 25% забирали посилку через Укрпошту. При цьому 4 з 10 людей відзначили, що замовлення на Укрпошту — найбільш зручний спосіб доставки.
За аналітикою OLX Доставка з кінця квітня, в середньому на Нову пошту замовляють більш дорогі товари.
Електроніку у 2,6 раза частіше купують через НП. А от товари для дому та саду навпаки більше замовляють до відділення Укрпошти. Середній чек товарів з OLX Доставка, замовлених до НП, все одно більший — 906 грн у порівнянні з 428 грн до УП.
Українці оформлюють покупки на смартфоні у 71% випадків. У 42% випадках це відбувається через ноутбук. Так, за даними OLX, у травні та червні платформу відвідали через смартфон та мобільну версію 869 тисяч разів. При цьому з iOS — 132 тисячі, з Android — 617 тисяч. Водночас з десктопу користувачі заходили 83 тисячі разів.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Раніше компанія Mastercard повідомляла, що кожна друга операція з її карткою у країні – це цифрова оплата за допомогою NFC-гаджета або ж онлайн, станом на кінець першого кварталу 2021 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінився ринок електронної комерції в Україні за 2020 рік: дослідження