Мета програми полягає в підвищенні ефективності та прозорості національного ринку фінансових послуг
Більше половини заходів, окреслених в рамках Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року, вже виконано або виконується згідно із затвердженим планом робіт. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. У реалізації даної стратегії беруть участь НБУ, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Міністерство фінансів, ФГВФО та Нацкомфінпослуг.
Програма була розроблена за ініціативою уряду та представлена у січні 2020 року. При цьому у звіті НБУ повідомляється, що коронакриза та рецесія лише незначно відбилися на ході виконання намічених кроків.
Ключовими досягненнями у 2020 році є збереження фінансової стабільності в країні, прибутковість та ефективність роботи банківського сектора протягом минулого року, успішна передача функцій з нагляду за небанківським фінансовим ринком в Національний банк та Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку, спрощення процедури віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом в мобільному додатку “Діяˮ та ін.
За словами голови НБУ Кирила Шевченка, в найближчому майбутньому буде реалізовано ряд реформ, які головним чином торкнуться ринку капіталу та сектор небанківських фінустанов. Мета — домогтися до 2025 року максимальної ефективності та прозорості ринку фінансових послуг в Україні.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
У Верховній Раді України зареєстровано проект закону №5315 «Про страхування». Цей документ викладає в новій редакції чинний застарілий профільний закон та містить норми про діяльність страховиків та норми, що стосуються договорів страхування, посередників та взаємодії зі споживачами страхових продуктів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ затвердив тимчасові ліцензійні умови для ринку небанківських фінпослуг
За матеріалами сайту bank.gov.ua