close-btn

Медведчук розповів подробиці у справах виведення з держвласності нафтопроводу та закупівлі вугілля у «Л/ДНР»

Затриманий Віктор Медведчук розповів про подробиці схем, у яких фігурує і Петро Порошенко

https://ru.slovoidilo.ua/

Затриманий СБУ Віктор Медведчук, якого підозрюють у державній зраді та пособництві тероризму, розповів

про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопроводу «Самара — Західний напрямок» для подальшого прокачування ним дизельного палива.

Описуючи сутність схеми, Медведчук деталізував роль п’ятого президента Петра Порошенка. А саме він не тільки попросив Медведчука зв’язатися з керівництвом РФ, але й забезпечив прийняття необхідних рішень у всіх українських інстанціях на всіх етапах.

«Для того, щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по суті особистою власністю Порошенка, потрібно було вжити низку дій – суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони ухвалили необхідні Порошенкові рішення», – розповів Медведчук.

Таким чином, затриманий запевняє, що займався газопроводом на прохання колишнього президента. Нарешті, за рік роботи газопровід заробив для своїх власників вдвічі більше грошей, ніж було вкладено у його покупку — до $42 млн. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачування дизеля через магістраль припинилося.

«Фактично була задіяна вся верхівка держапарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему», – пояснив затриманий.

Він назвав конкретні імена високопосадовців, причетних до завдання збитків інтересам нашої держави, — колишніх чиновників, керівників Нацбанку, депутатів, співробітників правоохоронних органів.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України з тимчасово окупованих територій так званих «Луганської та Донецької народних республік». Паливо купувалося за готівку безпосередньо у ватажків бойовиків, і таким чином проросійські терористи загалом були профінансовані на суму понад 200 млн. гривень.

Служба безпеки України продовжує слідчі дії із затриманим для встановлення всіх фактів, обставин, організаторів та учасників скоєних злочинів.

У 2021 році спецслужба оголосила кілька підозр Медведчуку: у скоєнні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

Також йдеться про незаконне присвоєння ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — дільниці державного нафтопроводу вартістю понад 200 млн грн. У лютому 2021 року РНБО повернула трубопровід у державну власність.

Нагадаємо, що у квітні Служба безпеки України затримала Медведчука після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення до Росії. На той момент в Україні 2379 громадян РФ було визнано міжнародними злочинцями, посібниками злочинців чи небажаними персонами, які підпадають під обмеження. Загалом із 2014 року РФ випередила таких «рекордсменів» за кількістю санкцій, як Іран, Афганістан та Пакистан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

СБУ викрила плани Росії щодо створення «народних республік» на Західній Україні

СБУ запустила чат-боти для ідентифікації зрадників та мародерів

Експерти розповіли, у яких ситуаціях VPN марний

 

google news