close-btn

Анастасія Зіміна: Щоб вийти на міжнародний ринок, дуже важливо мати особисті контакти на місцях

СGО Pri-Num Анастасія Зіміна дала інтерв’ю PaySpace Magazine.

Історія Pri-Num – компанії-інноватора українського ринку мобільних фінансових та інших add-value сервісів електронної комерції – почалася у 2013 році. За цей час вона розширила географію свого бізнесу на Центральну та Східну Європу, Близький Схід, Південно-Східну Азію, Африку. R&D компанії знаходиться у Києві, офіс продаж – у Каліфорнії. Pri-Num надає діджитал-рішення, що дозволяють емітентам платіжних, ідентифікаційних карток, карток лояльності пропонувати своїм клієнтам безпечні безконтактні послуги: платежі, схеми заохочень, квитки, авторизацію та багато іншого. PaySpace Magazine розпитав у Chief Growth Officer Pri-Num Анастасії Зіміної про особливості виходу українського бізнесу на міжнародні ринки, вплив пандемії, а також плани компанії на майбутнє.

Pri-Num пропонує рішення для банків, рітейлу, транспорту, спортивних та розважальних закладів. Яка з цих сфер найбільш відкрита для інновацій в Україні?

Ми вважаємо, що найбільш відкритими для інновацій та технологій в Україні є фінансові установи та роздрібна торгівля. В Україні стрімко зростає кількість безготівкових транзакцій. За даними НБУ, минулого року на безготівкові транзакції припало майже 87% операцій з платіжними картами. Сума безготівкових операцій склала 55,8% від усіх операцій з картками (у 2019 році – 50,3%). Це стрімке зростання, якщо порівняти з показниками 5-річної давнини — 70% операцій з платіжними картами та 35% безготівкових операцій відповідно.

Для рітейлу теж є великі перспективи. У 2020 році половина безготівкових операцій з платіжними картами (49,8%) була проведена через POS-термінали. На ці транзакції припадає чверть (26,9%) усіх безготівкових транзакцій за вартістю. Крім того, Україна однією з перших країн у світі запустила технологію, яка дозволяє сплачувати за товар або послугу, приклавши банківську карту до звичайного смартфону торговця. До того ж потенційний попит в Україні становить близько 700 000 смартфонів-терміналів, за версією Visa.

Ви пропонуєте рішення для громадського транспорту. В Україні ще далеко не всі великі міста перейшли на е-квиток. Чи є ця ніша перспективною?

Вона є перспективною за умови, що компанія знає, як працювати з державними структурами. Для нас в цілому, і тим більше в Україні, ця частина ринку залишається складнішою, враховуючи всі нюанси.

Як коронавірус позначився на Вашому бізнесі – на які послуги попит зріс/знизився?

Усі наші проєкти й раніше виконувалися віддалено, але пандемія вплинула на ставлення клієнтів. Банки та фінансові організації перестали вимагати присутності команди та на власному досвіді зрозуміли, що впровадження цифрових рішень може відбуватися віддалено. Щодо кількості проєктів — їх стало більше.

В цілому, ми належимо до тих, хто не постраждав від пандемії COVID-19. Разом з тим, як і багатьом компаніям, нам довелося змінити свій підхід до роботи в офісі та звикнути до віддаленої схеми. Безумовно, налагодження внутрішніх процесів не було легким, але і не проблематичним. Зараз ми перейшли на гібридну схему роботи, що дозволяє зберігати взаємодію з командою в реальному часі та дає можливість відпочивати від цієї взаємодії). Все це дозволяє нам бути підготовленими до різних форматів роботи та, можливо, повторного локдауну.

Фото: www.facebook.com/prinumcom

Ви працюєте на ринках Європи, Азії, Африки. Де реалізовувати продукт легше/важче?

Ми розуміємо, що в кожному регіоні є культурна специфіка та бізнес-традиції. Але світ IT цікавить більшою мірою результат, і саме якісний результат. Тому я б сказала, що для нас немає суттєвої різниці. Нам подобається відкривати нові ринки та спілкуватися з новими людьми.

З якими труднощами стикнулися, виходячи на міжнародний ринок? Що порадите фінтех-командам, які теж планують масштабуватися?

Для того, щоб здійснювати продаж на міжнародному ринку, дуже важливо мати особисті контакти на місцях. Якщо проєкт можна зробити віддалено, то більше шансів знайти на нього покупця матимуть ті, хто подорожує, особисто спілкується або має у команді людей, які живуть або працюють у потрібних регіонах. Для розвитку бізнесу все ще важливий особистий контакт, тому ми радимо ретельно планувати вихід на новий ринок, аналізувати та, за можливості, шукати в команду людину, яка зможе представляти вас у регіоні.

У серпні Pri-Num успішно завершив тестування і отримав статус сертифікованого технологічного партнера UNION Pay. У чому особливість співпраці з китайською ПС?

Зараз ми очікуємо старт першого проєкту впровадження UnionPay, після чого зможемо більш детально розповісти про цей досвід. Імплементація та тестування пройшли безперешкодно, а взаємодія з командою UnionPay залишила тільки позитивне враження. Ми отримували сприяння на кожному етапі проєкту та підтримували зв’язок з платіжною системою. А тепер сподіваємося на якнайшвидше впровадження у клієнтів.

Анастасія Зіміна з Артемом Манойло, СТО Pri-Num (зліва), та Євгеном Зіміним, Founder Pri-Num

Якими досягненнями найбільше пишаєтесь?

Головні досягнення — це кожен член нашої команди, кожний клієнтський або внутрішній проєкт. Ми переконані, що ще більш значущі досягнення чекають нас попереду, оскільки в наступному році ми плануємо вийти на ринок США, запускати нові продукти та налагоджувати нові партнерські відносини.

Чи змінилося бізнес-середовище в Україні за останні роки?

Ми не помітили кардинальних змін. У нас еволюційний шлях, а не революційні зміни.

ВРУ нещодавно легалізувала віртуальні активи та бізнес у цій сфері. Чи вплине це на розвиток Вашої компанії?

Ринок криптовалют та віртуальних активів розвивається, а його врегулювання та безпека інвесторів тільки прискорять цей процес та нададуть можливість пропонувати нові послуги. Ми зосереджені на співпраці з фінансовими організаціями, але це не означає, що ми відмовимося від можливості застосувати свою експертизу у додатковому напрямку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Натхненні COVID: якими ідеями стартапи наснажила пандемія

google news