close-btn

Регулятор vs крипта: банківська криза як інструмент боротьби чи збіг обставин?

Негода в банківській сфері переросла в справжній шторм. Хоч сьогодні головна тема – рятівні капіталовливання в Credit Suisse ($53,7 млрд) і First Republic ($30 млрд), аналітики почали говорити, що регулятори намагаються використати кризу, щоб витіснити криптовалюти з банківської сфери

Banking regulator vs crypto

Banking regulator vs crypto Фото: pymnts.com, reuters.com

Надзвичайні заходи, вжиті для порятунку кількох великих європейських та американських банків, різко контрастують з тим, що Асоціація блокчейн назвала «тривожною тенденцією» дебанкінгу.

Так, в четвер, 16 березня, банки та банківські регулятори сумісними зусиллями та мільярдними капіталовкладеннями запобігли краху двох великих банків Credit Suisse і First Republic, щоб приборкати паніку вкладників та інвесторів, яка нещодавно призвела до обвалу декількох інших потужних фінустанов.

Кредит у розмірі $53,7 млрд від Швейцарського національного банку дозволив Credit Suisse стабілізувати свої фінанси і заспокоїти європейські ринки, які обвалювали акції. Також угода надала Європейському центральному банку (ЄЦБ) впевненості для підвищення процентних ставок на несподівано великі 0,5 процентних пункти в середу, повідомляє Reuters.

Раніше ми писали, що акції одного з найбільших швейцарських банків Credit Suisse впали до найнижчого рівня в історії — деталі.

У Вашингтоні міністр фінансів Джанет Єллен, голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл та 11 найбільших банків розробили план порятунку First Republic — 14-го за величиною банку в США — після того, як вкладники почали вилучати кошти, а ціна його акцій впала внаслідок банкрутства трьох криптоорієнтованих банків.

Проблеми First Republic, які почалися після краху банку Кремнієвої долини наприкінці минулого тижня, були вирішені простим рішенням: більші банки вклали $30 млрд в якості демонстрації довіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банківська криза в США стимулювала крипто-ралі — аналітика

Випадковість чи ні?

Всі ці події відбуваються в той час, коли високопоставлений конгресмен звинуватив головних банківських регуляторів США у використанні банківської кризи для «придушення цифрових активів», допустивши банкрутство дружніх до криптовалют банків — Silvergate, Silicon Valley Bank і Signature Bank — з метою підштовхнути банки до припинення співпраці з криптовалютними компаніями.

Нагадаємо, що регулятори США розслідували діяльність Signature Bank напередодні його краху.

На наступний день після того, як депутат Том Еммер, третій за рангом член Палати представників від Республіканської партії, офіційно запитав голову FDIC, «чи його агентство дало вказівку банкам, які перебувають під його наглядом, не надавати банківські послуги криптовалютним компаніям», — асоціація криптоіндустрії хоче знати те ж саме.

Blockchain Association 16 березня оголосила, що подала запити на підставі Закону про свободу інформації до ФРС, FDIC та Офісу контролера грошового обігу (OCC) з проханням «надати документи і повідомлення, що стосуються зняття з банківського обслуговування криптофірм в США».

Керівник політичного відділу Асоціації блокчейн Джейк Червінський написав у Твіттері:

«Надходять тривожні повідомлення про закриття банківських рахунків криптовалютних компаній, часто без попередження і без пояснень. Вони також намагаються відкрити нові рахунки. Ця тривожна тенденція свідчить про те, що регулятори намагаються повністю витіснити криптовалюту з банківської системи».

Колишній представник Демократичної партії Барні Френк, член правління Signature Bank і співавтор закону Додда-Франка про банківську реформу 2008 року, звинуватив регуляторів у тому, що вони хочуть знищити банк як попередження, щоб інші трималися подалі від криптовалютних клієнтів. Про це він заявив в статті для Wall Street Journal:

«Це не перший випадок, коли регулятори бачать в кризі можливість досягти політичної мети іншими засобами».

Також в четвер агентство Reuters повідомило, що FDIC вимагала від усіх потенційних покупців Signature Bank відмовитися від свого криптовалютного бізнесу, але агентство згодом це заперечило.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Крах Silicon Valley Bank: Що чи хто винен у банкрутстві легендарного банку США

Збитки у $52,55 млрд: Що чекає на найбільші інвестиційні компанії світу

Які банки виграли від краху SVB: аналітика Bloomberg

За матеріалами coinmarketcap.com.

google news