close-btn

Банківська картка без паспорта: як зберегти анонімність розрахунків

Як отримати передплачену банківську картку без паспорта і навіщо вона потрібна?

Банковская карта без паспорта

Банківська картка без паспорта

Перша передплачена картка з’явилася в США для спрощення доступу до безготівкових розрахункiв, і сьогодні вони поширені в багатьох країнах світу. Володіючи основними можливостями звичайної банківської картки, їх головною перевагою є збереження анонімності власника. Про переваги і недоліки prepaid-карт, а також мету, заради яких їх випускають в Україні, – далі в статті.

Що таке передплачені картки, їх переваги та недоліки

Передплачена картка (англ. Prepaid card) – банківська карта, для оформлення якої не потрібні паспорт або ІПН. Prepaid-карта може бути пластиковою або віртуальної, і для її оформлення часто буває досить номера телефона. Предплаченну картку оформлюють батьки для своїх дітей. Крім того, її можна використовувати в якості подарунка замість готівки.

Prepaid карти Ощадбанка

Переваги банківської карти без паспорта:

1. Доступність. Для оформлення prepaid-карти не потрібно бути клієнтом банку, і на відміну від звичайної карти її можна купити в магазині або на заправці. Активація карти доступна 24/7, для цієї мети не потрібен банкомат або термінал

2. Захист і конфіденційність. Так як карта не прив’язана до банківського аккаунту, шахраї не зможуть скористатися особистими даними її власника. Таким чином забезпечується конфіденційність всіх фінансових операцій.

Недоліки prepaid- “пластику”:

1. Плата за обслуговування. Комісія може стягуватися як за обслуговування самої карти, так і за проведені операції, включаючи зняття і переказ коштів, перевірку балансу і навіть неактивність карти

2. Обмеження у використанні. Оформлену в Україні prepaid-карту не вийде використовувати за кордоном: не можна буде знімати готівку, переказувати гроші або розплачуватися на іноземному сайті

3. Ліміт фінансових операцій. З карти можна зняти обмежену кількість коштів. До того ж, є ліміт на проведення операцій в рік, а також лімітована сума, яка може бути на рахунку.

4. Відсутність кредиту. Так як карта не прив’язана до банківського рахунку, її власник не може скористатися кредитом.

5. Ненадійність. Кошти можуть пропасти в разі втрати картки або закінчення терміну її дії. Деякі емітенти передплачених банківських карт вже знайшли спосіб захистити “пластик” клієнта, наприклад, карта Uplata, яка буде представлена ​​в червні, може бути заблокована прямо в додатку. А кошти – переведені на інший рахунок.

6. Проблеми з інтернет-банкінгом. У деяких банках відсутня можливість управління картою через інтернет-банкінг, іноді для цього необхідно створити окремий обліковий запис

Як передплачені картки з’явилися в Україні:
Історія першої prepaid-карти

предоплаченная банковская карта без паспорта

Первая украинская prepaid-карта Штука

Аналоги prepaid-карти – подарункові картки – з’явилися в США ще в 70-х роках. На початку 2000-х VISA і American Express представили перший проект, завдяки якому батьки змогли більш ефективно контролювати витрати своїх дітей. Вже до 2009 року кількість транзакцій за передплаченими картками склала $1,3 млрд.

В Україні перша передплачена карта “Штука” була випущена в 2013 році. Її представив нині ліквідований Фідобанк. Карта випускалася в мобільному додатку і продавалася в відділеннях банку, на заправках і в магазинах. У 2015 році Банк Михайлівський випустив “Електронний гаманець”. У карти не було мобільного застосуванку, але для її оформлення були не потрібні документи. Рік по тому Wallet Card і Teen Card представив Unison Bank. У 2017 році ПУМБ випустив карту у вигляді стікера, яку можна було приклеїти на телефон для нібито безготівкової оплати смартфоном.

У 2013 році з’явилася перша фестивальна карта, випущена Альфа-банком для Alfa Jazz Fest (зараз Leopolis Jazz Fest). З її допомогою відвідувачі могли проводити безготівкові розрахунки на території фестивалю.

Тренд передплачених карт в Україні очевидний – з кожним роком з’являється новий брендований “пластик” для фестивалів і не тільки. Компанії, які займаються випуском таких карт, вважають, що у них є важлива соціальна місія.

На цьому етапі розвитку Україні потрібні такі карти. За різними даними, від 30% до 52% українців працездатного віку не мають рахунків в банках ... Швидко, безпечно і комфортно дану проблему можна вирішити тільки за допомогою передплачених карт. Банки з цим не впораються. Їм потрібна наша допомога. Цим шляхом йшла Європа, по ньому потрібно пройти і нам.
Валерій Скрипник,
CEO Uplata

Анонімні банківські карти: ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-банк та інші

Подальшому поширенню prepaid-карт в Україні сприяв запуск Apple Pay і Google Pay. ПриватБанк і Ощадбанк випустили віртуальні картки, які відкрили доступ до безконтактних платіжних сервісів навіть тим людям, у яких поки немає рахунку в банку. За допомогою цих карт можна проводити NFC оплати смартфоном, а також робити покупки в інтернеті. Крім того, карту Ощадбанку можна використовувати для системи Ощад Pay. Також в Ощадбанку є фізичні Миттєві картки Visa Prepaid, призначені для дітей і відвідувачів фестивалів, пропонуючи останнім різні бонуси.

Іншою причиною активного впровадження карт передоплати стала потреба в безготівковому розрахунку на масових заходах. Так, крім вищезгаданої фестивальної карти від Альфа-банку, пізніше свої аналоги випустили Ощадбанк (для Atlas Weekend, ВДНХ, Ulichnaya Eda і Євробачення), ТАСкомбанк (для Одеського міжнародного кінофестивалю), ПриватБанк (для фестивалю BeLive), ПУМБ (для відвідувачів Євробачення, Westland, Ostrov, UPark, MRPL City і “Карту вболівальника” для фанів ФК “Шахтар”). Також свою карту передплати готує до випуску сервіс електронних платежів Uplata. Зараз “пластик” проходить останні тестування.

Мы провели камерную презентацию карты на iForum 2019 (с возможностью покупки). Ожидаем, что в июне 2019 карта будет доступна широкой аудитории, ее можно будет купить на сайте uplata.ua. Также уже с июня карта начнет появляться в магазинах. О том, в каких магазинах ее можно будет приобрести, люди смогут узнать в приложении Uplata.
Валерий Скрипник,
CEO Uplata

Де і як оформити банківську карту без паспорта в Україні

пердоплаченная карта без паспорта

Фестивальна предплачена карта Таскомбанку. Фото: oiff.com.ua

В Україні карти передплати продовжують активно застосовуватися для безготівкових розрахунків. Так, в 2018 році Ощадбанк продав більше 5700 таких карток на фестивалі Atlas Weekend. Настільки успішним продажам не завадили навіть дорогі тарифи банку, включаючи платний випуск, платне СМС-інформування та непопулярну комісію “плата за неуспішні операції”.

Право на випуск передплачених карт мають 15 діючих фінустанов України. Але за фактом (не в рамках фестивалю або іншого заходу) сьогодні в Україні можна оформити фізичні prepaid-карти Ощадбанку, Банку Восток і Uplata (поки тільки за попереднiм замовленням).

Де оформити пластикові карти передоплати

Ощадбанк Банк Восток Uplata
Назва та формат prepaid-картки “Дитяча” передплачена карта, платіжна система Masterсard Карта “Зручний припейд”, платіжна система Masterсard Карта “Інша”, платіжна система Visa
Де оформити В мережі відділень або дистанційно на сайті банку з наступною доставкою У відділенні Банку Схід в Харкові замовлення на сайтi uplata.ua, далi – продаж в мережi магазинiв-партнерiв
Чи потрiбнi документы для оформления Нi, тiльки номер мобiльного Нi, тiльки номер мобiльного Нi, тiльки номер мобiльного
Вартiсть выпуску 75 грн 15 грн 100 грн

*зараховуються на баланс

Термін дії 3 роки 3 роки 3 роки
Вартiсть обслуговування Неактивна карта (з коштами на рахунку, але без проведення операцій протягом 3 місяців) – 10 грн на місяць. Якщо залишок менше 10 грн – сума стягується одноразово, без появи заборгованості Спустя 4 месяца по окончанию срока действия карты, если остаток на карточке меньше 200 грн, устанавливается ежемесячная комиссия в размере остатка средств на карте Бесплатно
Термін випуску 7 днiв Максимум 14 днiв Миттєво
Як активувати За допомогою голосового меню через контакт-центр За допомогою СМС За допомогою СМС
Варiанти використання Для особистого використання, для передачі іншим користувачам (дітям, друзям або знайомим в якості подарунка) Для особистого використання, для передачі іншим користувачам (дітям, друзям або знайомим в якості подарунка) Для особистого використання, для передачі іншим користувачам (дітям, друзям або знайомим в якості подарунка)
Для чого використовувати Для оплати в магазинах і інтернет-сайтах, зареєстрованих в Україні
Для переказу коштів на інші карти
Для оплати в магазинах і інтернет-сайтах, зареєстрованих в Україні
Для переказу коштів на інші карти
Для оплати в магазинах і інтернет-сайтах, зареєстрованих в Україні
Для переказу коштів на інші карти
Пiдтримка NFC оплат є є є
Де пополнювати карту У відділеннях Ощадбанку, банкоматах і терміналах самообслуговування без комісій
На сайті Ощадбанку і через Ощад 24/7
Через інтернет-банкінг,
за допомогою терміналів самообслуговування Банку Восток, в касі Банку Восток
Готівкою в терміналах ПриватБанку і Uplata, в магазинах партнерах. Безкоштовне поповнення через сайт і додаток Uplata
Ліміт на зняття коштів 500 грн в день, до 4 тис грн в мiсяць, 62 тис грн на рiк 500 грн в день, до 4 тис грн в мiсяць, 62 тис грн на рiк 500 грн в день, до 4 тис грн в мiсяць, 62 тис грн на рiк
Ліміт на поповнення 14 тис грн 14 тис грн 14 тис грн
Комісія банкомату банку на зняття коштів 2% 1% 10 грн
Комісія банкоматів інших банків на зняття коштів 1,5% + 5 грн 1% 10 грн
Комісія в касі банку на зняття коштів 2% 1% 2%
Комісія в касі іншого банку на зняття коштів 1,5% + 5 грн 1% 10 грн
Комісія за поповнення готівкою 0 грн 0 грн вiд 10 грн
Комісія за поповнення безготівковими 2% min 50 грн 0 грн 0 грн

*через сервiс Uplata.ua

Комісія на переказ коштів на картки інших банків 5 грн 1%
Додаткові можливості доступ до iнтернет-банкiнгу доступ до iнтернет-банкiнгу Управлiння через додаток для iOS i Android

Як оформити віртуальну карту

“Мгновенная” карта Ощадбанка Виртуальная карта ПриватБанк
Как оформить Через контакт-центр банку Через приложение Privat24
Вартiсть выпуску Безкоштовно Безкоштовно
Вартiсть обслуговування на рiк  Тільки за СМС-інформування, якщо ця функція була підключена Обслуговування карти (із засобами на рахунку, але без проведення операцій протягом 12 місяців) – 10 грн на місяць
Як активувати У чат-боті, посилання на який прийде в СМС Потрібно підтвердити реєстрацію в Privat24 через e-mail або аккаунт на Facebook і потім перейти за посиланням, яке прийде в листі на пошту
Как використовувати  Для оплати в магазинах і інтернет-сайтах, зареєстрованих в Україні,
Для оплати послуг через інтернет-банкінг Ощад 24/7
Для оплати послуг через Google Pay і Apple Pay
Для оплати в магазинах і інтернет-сайтах, зареєстрованих в Україні,
Для оплати послуг через інтернет-банкінг Ощад 24/7
Для оплати послуг через Google Pay і Apple Pay
Пiдтримка NFC оплат є є
Як поповнювати карту З карти будь-якого банку на сайті Ощадбанку
З іншого карти в Ощад 24/7 (додаток або web-банкінг)
У терміналах і касах відділень Ощадбанку
З карти будь-якого банку на сайті Ощадбанку
З іншого карти в Ощад 24/7 (додаток або web-банкінг)
У терміналах і касах відділень Ощадбанку
Лiмiт на зняття коштiв 500 грн на день 500 грн на день
Комісія за поповнення готівкою 0 грн 0 грн
Комісія за поповнення безготівковими 2% 0 грн
Комісія на переказ коштів На кредитну карту Ощадбанку – 3 грн;
На карту Ощадбанку для виплат – 3 грн;
На prepaid-карту – 3 грн
На кредитну картку ПриватБанку – 0%;
На картку ПриватБанку для виплат – 1%;
На prepaid-карту – 0%
На картки інших банків – 1% (min 5 грн)

Оформлення фестивальних карт Альфа-банку, Ощадбанку, ТАСкомбанк, ПриватБанку, ПУМБ відбувається безпосередньо на території заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ — Cashless в Україні: ТОП-3 фестивальних карт літа

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!