close-btn

Покупки у прямому ефірі: як новий тренд змінить e-commerce

Ринок e-commerce стрімко розвивається, а разом з ним з величезним темпом зростає популярність і прибутковість livestream shopping — онлайн-продажів у режимі реального часу

livestream shopping

livestream shopping Фото: securecdn.pymnts.com

Покупки у прямому ефірі (livestream shopping) — це новий формат електронної комерції, який здійснюється в режимі реального часу. У цій маркетинговій стратегії бере участь знаменитість чи впливова людина (інфлюенсер), яка просуває продукт через відео у прямому ефірі. Продавці демонструють, як використовувати продукт, описують усі переваги та деталі, а також спілкуються з аудиторією.

На відміну від традиційних онлайн-покупок потенційні покупці є не просто спостерігачами, а активними учасниками. Вони можуть ставити запитання та взаємодіяти з ведучим. Крім того, деякі бренди можуть роздавати подарунки або пропонувати ексклюзивні товари та контент під час потокової передачі.

Поєднуючи в собі інтерактивне шоу та миттєві продажі, livestream shopping пропонує ритейлерам, брендам та цифровим платформам новий цінний канал збуту товарів. Ця концепція найбільш популярна у Китаї, де проживає найбільша кількість онлайн-покупців у світі. Однак він швидко поширюється світом. Шоу онлайн-покупок зазвичай транслюються у додатках e-commerce, на платформах соціальних мереж та на таких веб-сайтах, як Taobao від Alibaba, Facebook та Amazon.

За попередніми оцінками, згідно з даними eMarketer, ринок «прямих трансляцій» у Китаї цього року мав досягнути $480 млрд. Там на його частку припадає 10% всього доходу електронної комерції. У 2020 році livestream shopping компанії Alibaba до Дня одинаків — популярної китайської торгової події — за перші 30 хвилин принесла вражаючі $7,5 млрд загальної суми транзакцій.

У той же час Foresight Research прогнозує, що ринок «прямих трансляцій» у США досягне лише $11 млрд. Проте з появою на борту технологічних гігантів потік коштів швидко зростатиме. Retail Touchpoints повідомив, що до 2024 року обсяг продажів на ринку США становитиме $35 млрд (3,3% усієї електронної комерції США).

livestream shopping

livestream shopping Фото: digitalkz.kz

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 головних проблем e-commerce і шляхи їх вирішення

Приклади успішного застосування livestream shopping

Taobao Live від Alibaba — популярна в Китаї платформа для прямих трансляцій, інтегрована в програму Taobao. Платформа продемонструвала тризначне зростання кількості щоденних активних користувачів та стримерів у прямому ефірі у 2020 році. У тому ж році її валовий обсяг продажів (GMV) становив понад 400 млрд юанів ($61,7 млрд).

Taobao Live поєднує в собі покупки з розвагами та порадами впливових осіб про нові тенденції та необхідні речі. Щоб привабити більше шанувальників, Taobao Live інтегрувала технологію прямої трансляції в чаті, яка дозволяє глядачам спілкуватися, взаємодіяти та залишати відгуки під час прямих трансляцій. Крім того, програма має функцію відстеження замовлень в онлайн-режимі та систему рейтингу продавців, щоб клієнти могли ділитися своїм досвідом покупок.

Крім того, інноваційний показ мод Taobao «See Now, Buy Now» — ще один ексклюзивний досвід. Китайські споживачі можуть дивитися справжній показ мод у прямому ефірі на своїх екранах та миттєво купувати побачений одяг.

Канадський ритейлер Aldo спільно зі знаменитим стилістом Мімі Каттрелл і тіктокером Нейтом Уайаттом організував перший захід з livestream shopping. Поки впливові особи ділилися модними порадами та демонстрували свої улюблені продукти Aldo, глядачі могли переглядати весняну колекцію бренду 2021 року та оформляти замовлення. Спеціалізований веб-сайт залучив 17 000 переглядів сторінок за п’ять днів, показавши вражаючий рівень залучення в 308%.

Американський універмаг предметів розкоші Nordstrom оголосив про запуск у 2021 році спеціального каналу онлайн-покупок у прямому ефірі. На каналі вже проведено десяток тематичних заходів, що ілюструють сезонні тренди та збирають відгуки у режимі реального часу. У першому кварталі 2022 року виручка ритейлера перевищила допандемічний рівень. Близько 40% продажів приходяться на цифрові канали.

livestream shopping

livestream shopping Фото: pymnts.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШІ, прямі продажі та гіперперсоналізація: яким буде 2022 рік для e-commerce

Ще 2017 року Amazon провела свою першу пряму трансляцію Amazon Live Prime Day Live. Під час прямого ефіру клієнти оцінювали найкращі пропозиції дня, проходили домашні стрес-тести, дивилися шоу-виступи знаменитостей, здійснювали покупки.

У 2020 році пряма трансляція Prime Day велася віддалено. Оскільки ведучі та інфлюенсери демонстрували продукти, перебуваючи вдома, інтерактивний досвід здавався більш автентичним. Amazon Live має спеціальний мобільний додаток з великою панеллю аналітики в реальному часі для авторів. Бренди та інфлюенсери можуть взаємодіяти з покупцями в режимі реального часу, стимулювати продаж за допомогою інтерактивних прямих трансляцій та створювати клієнтську базу підписників.

Bloomingdale’s провів понад 50 торгових заходів у прямому ефірі з початку пандемії. Крім того, кожен з них мав свою рекламну фішку. Наприклад, у нещодавній прямій трансляції Jimmy Choos, де креативним директором виступила Сандра Чой, глядачі, які зареєструвалися наперед, отримали поштою коктейлі та мигдальне печиво, щоб насолодитися ними під час заходу. Крім того, перші 50 осіб, які купили пару елементів одягу Jimmy Choos під час сеансу, отримали персоналізований модний ескіз, а кожен, хто додивився пряму трансляцію шоу до кінця, взяв участь у розіграші подарункового кошика та подарункової картки.

Прогнози та можливості

Під час пандемії COVID-19 онлайн-покупці звикли дивитись, як продавці реалізовують товари через живі відео. Таким чином, потенціал покупок у прямому ефірі зростає, і все більше платформ електронної комерції починає підтримувати цю стратегію.

За даними McKinsey & Company, продажі, ініційовані livestream shopping, можуть становити 20% від усієї електронної комерції до 2026 року. Якщо зазирнути в майбутнє, то, за прогнозами Market Research Future (MRFR), обсяг ринку «прямих трансляцій» досягне $534,37 млрд і зростатиме із середньорічним темпом 29,3% до 2030 року.

Ця форма інтерактивного шопінгу ідеально підходить для імпульсивних людей. Відчуття терміновості покупки в livestreaming підкреслюється гейміфікованим контентом, таким як обмежені за часом акції та розіграші призів. Ще однією перевагою є те, що ведучі та знаменитості можуть бути особливо ефективні у маркетингу товарів завдяки високій довірі, захопленню та спорідненості їх фанбази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: E-commerce компанії легше інших бізнесів пережили пандемію — дослідження Visa

livestream shopping

livestream shopping Фото: static-prod.adweek.com

Так як покупки через прямі трансляції тільки починають набирати обертів у світі, раннє ухвалення нової тенденції в електронній комерції може стати великою конкурентною перевагою для американських та європейських роздрібних компаній.

Крім Amazon Live, існує безліч невеликих платформ для онлайн-покупок, таких як Whatnot, Flip та NTWRK. Програми такого роду залучають як користувачів, так і венчурне фінансування. Наприклад, недавній раунд серії D Whatnot приніс стартапу $260 млн і більш ніж подвоїв оцінку платформи онлайн-покупок. Вартість Whatnot зросла до $3,7 млрд порівняно з оцінкою $1,5 млрд у вересні 2021 року.

У 2020 році American Express Ventures інвестувала нерозкриту суму у Firework, компанію, яка дозволяє підприємствам організовувати в мережі живі трансляції з можливістю здійснення покупок.

Тим часом, Klarna проводить livestream shopping з Cosmopolitan та косметичним брендом BeautyCounter. Вона також придбала стартапи Hero та Apprl у 2021 році, щоб допомогти своїм 250 000 партнерам-брендам створювати соціальний контент за допомогою агентів впливу.

Провайдер BNPL також запустив функцію «Віртуальний шопінг», яка є сполучною ланкою між традиційними онлайн-покупками та живою трансляцією. Незважаючи на те, що в ній не беруть участі інфлюенсери, ця пропозиція пов’язує онлайн-покупців безпосередньо з експертами у звичайних магазинах через відео та обмін повідомленнями в реальному часі. Такий високоперсоналізований досвід може збільшити обсяг платежів Klarna та підвищити потенційний дохід.

Для продавців, які бажають розширити свою присутність у Китаї, можливість організовувати покупки в прямому ефірі є обов’язковою умовою. Ця країна займає величезну частину світового ринку, при цьому livestream продажі становлять 20% від усіх продажів у цьому регіоні, або $171 млрд у 2020 році. За прогнозами, до 2023 року розмір ринку сягне $623 млрд.

Хоча китайські споживачі дуже добре звикли до електронної комерції з використанням потокового мовлення, вони все частіше використовують цей канал, щоб дізнатися більше про нові бренди та спробувати нові товари. Таким чином, продажі в режимі реального часу — це найкращий спосіб запустити новий продукт у Китаї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Наочно й результативно: як відео допомагає збільшувати продажі в e-commerce

Twitter продовжує розширювати свій e-commerce інструментарій: в соцмережу додали новий сервіс

ШІ, доповнена реальність та мобільні покупки: на що варто зважити тим, хто хоче спробувати себе в e-commerce

google news