close-btn

Порядок звільнення під час війни: пояснення чинних законодавчих нормативів

У особливий період ринок праці регулюється дещо іншими нормами та постановами, ніж у звичайний час

У період повномасштабного військового конфлікту десятки тисяч наших співвітчизників втратили єдине джерело доходу – роботу. Проте в суспільстві, як і раніше, існує непорозуміння щодо того, наскільки правомірним є звільнення працівника під час війни. Закон №2136 збільшив кількість поважних причин, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.

У статті 4 закону говориться, що звільнити працівника у строк, зазначений у заяві, можна у разі знаходження офісу чи виробничого підрозділу у зоні проведення бойових дій або у безпосередній близькості до лінії фронту. Проте, якщо працівника було примусово залучено до суспільно важливих робіт, то звільнитися за власним бажанням складніше. Роботодавець може відмовити у задоволенні вимоги.

У період воєнного стану роботодавець може звільнити співробітника, коли той тимчасово непрацездатний, і навіть під час відпустки. Дата звільнення у цьому разі – перший робочий день після відпустки чи непрацездатності. Також залишається можливість втратити роботу через скорочення. Не можна звільняти лише під час відпустки, яку людина взяла через вагітність чи пологи, а також під час відпустки для догляду за дитиною до 3 років. (ч. 1 ст. 5 Закону №2136).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ відсторонив Вʼячеслава Богуслаєва від управління Мотор-банком

Ми раніше повідомляли, що станом на початок другої декади листопада ціни на нерухомість в Україні зросли в середньому на 40-50%. Забудовники передбачають, що така тенденція продовжиться. Разом з тим, вони готові робити клієнтам суттєві знижки, щоб хоч якось адаптуватись до нових військових реалій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Скільки підприємців уже отримали гранти від EU4Business: дані Мінцифри

Чехія випускатиме військову техніку для ЗСУ: Укроборонпром уклав угоду

За матеріалами сайту news.finance.ua

google news