Про це розповів голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев
На момент початку війни як один із заходів щодо мобілізації всіх фінансових ресурсів Верховною Радою 3 березня було прийнято низку змін до Податкового кодексу, якими тимчасово зупинявся механізм відшкодування ПДВ вітчизняним експортерам продукції. Заборгованість за січень та лютий становить близько 20 млрд грн. Проте після чотиримісячної перерви держава знайшла можливості та почала відшкодовувати експортерам податок на додану вартість.
«Ми змушені були зупинити систему відшкодування на чотири військові місяці. Держава заборгувала бізнесу ПДВ, який уже починає поступово відшкодовуватись. Реєстрація податкових накладних відбувається у штатному режимі, я не чув з боку бізнесу про будь-які проблеми відмови у реєстрації або блокуванні податкових накладних», — заявив голова комітету ВР Гетьманцев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річна інфляція в Україні досягла 18% — Держстат
Парламентарій наголосив, що цей процес відбуватиметься прозоро та під наглядом контролюючих органів, так, щоб не допустити випадків шахрайства чи мародерства з ПДВ. При цьому всім чесним бізнесменам та підприємцям можна не побоюватися – вони отримають відшкодування без будь-яких обмежень, і користуватимуться системою відповідно до законодавства, зазначив голова комітету.
З цією метою щонайменше 9,5 млрд грн було вже направлено до Казначейства. Гроші призначені для відшкодування ПДВ за січень і бізнес їх отримає вже найближчим часом. Це лише перший транш, бо загальна заборгованість за січень та лютий становила 20 млрд грн.
Ми раніше повідомляли, що сьогодні більшість підприємств, які за програмою релокації перевезли до Львівської, Ужгородської, Чернівецької та Івано-Франківської області свої активи, знову розпочали роботу та виробництво товарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Україна налагодила маршрути експорту зерна через Польщу та Румунію
Попри війну: які банки демонстрували прибуток у першому кварталі