Каталог МФО України
Популярність мікропозик зростає з кожним роком, що обумовлено специфікою їхнього отримання та оформлення. Громадянам України простіше та швидше взяти невелику суму грошей, надавши тільки паспорт та ІПН, ніж збирати великий комплект для банківського кредиту.
Отримати мікрокредит на спрощених умовах можна тільки в МФО. Список МФО в Україні досить великий. Для отримання детальної інформації про будь-яку мікрофінансової організації, ознайомлення з відгуками користувачів, перед оформленням позики, переходите по посиланнях нижче:
Що таке МФО?
МФО — це мікрофінансові організації. Вони працюють на території держави легально, законно. Це комерційні компанії, їхня мета — отримати прибуток. Є певні норми, які вони повинні дотримуватися:
- позичальник повинен отримувати достовірну інформацію про умови кредитування. Вона повинна бути представлена на офіційному сайті організації;
- між клієнтом і кредитором повинен бути підписаний договір, де будуть зафіксовані права та обов’язки сторін.
Тому перед тим, як брати на себе зобов’язання, рекомендується все-таки перевірити МФО на «відкритість» і «чесність». Найважливіше завдання — це вибрати у каталозі діючих МФО України, реальну фінансову організацію, підконтрольну Нацкомфінпослуг.
Інші особливості роботи таких компаній, про які повинен знати позичальник:
- вони працюють у дистанційному режимі, мають офіційні сайти, так звані сервіси онлайн кредитування;
- запитують від позичальників мінімальний комплект паперів для отримання грошей, як правило, потрібен паспорт або ІПН;
- велика ймовірність отримання кредитного продукту навіть за умови, що у клієнта немає офіційного працевлаштування, погана КІ, низький рівень доходу;
- угода укладається оперативно, для реєстрації, заповнення заявки необхідно 15-20 хвилин часу.
Мікрофінансові компанії — це не банки. Це і обумовлює їх специфіку роботи. Наприклад, такі сервіси не володіють великим стартовим капіталом та різноманітністю продуктів. Але у переліку послуг вони мають дві-три базові продукти, які і можуть задовольнити потребу клієнта.
Нові МФО України
Нові МФО в Україні з’являються часто, з кожним роком список таких організацій зростає. І тут нічого поганого. Переваги звернення в нові організації наступні:
- Для залучення нових клієнтів вони пропонують вигідні умови, часто відсоткова ставка становить 0-0,1% на день.
- Встановлюють мінімальний умовний список вимог, дозволяє скористатися послугою майже кожному бажаючому (ймовірність щодо схвалення може перевищувати 98-99%).
Існує безліч міфів навколо мікрофінансових компаній. Особливо люди бояться оформляти кредити в нових організаціях, які нікому не відомі, про них немає відгуків. Але тут потрібно дотримуватися правила золотої середини. З одного боку, нові установи — це такі ж гравці фінансового ринку, які просто пропонують нові продукти. З іншого боку, не зовсім зрозуміло, як вони працюють з клієнтами.
На яких умовах пропонують оформити кредит онлайн нові МФО
- Без застави і поручительства. Клієнту не потрібно ніяке забезпечення або додаткова страховка.
- Без сплати початкового внеску. Ніяких додаткових комісій.
- З мінімальними вимогами і запитами. Як правило, достатньо досягти віку у 18 років. Інші критерії відбору відсутні.
- Без довідки про доходи та інших документів. Досить пред’явити паспорт громадянина України, у деяких випадках ІПН.
- Цілодобове оформлення. Сервіси працюють в автоматичному режимі, тому отримати потрібну суму грошей можна навіть вночі.
Не можна говорити про те, що все МФО пропонують вигідні для клієнтів умови. Також варто розуміти, що мікропозики — це специфічні продукти, вони передбачають:
- Невеликі суми. При первинному зверненні можуть схвалити не більше 5 -10 тис. Грн. І тільки при повторному зверненні ліміт можуть збільшити.
- Невеликий термін кредитування. Максимальний період — це 30-60 днів. Такі компанії не пропонують дострокового періоду погашення, як у банку. Але плюс в тому, що клієнт може пролонгувати термін оплати боргу. Є така функція.
- Відсоткова ставка нараховується за кожен день користування послугою. Плюс в тому, що при достроковому погашенні клієнт платить тільки за фактичний період користування кредитними коштами.
Як вибрати відповідну мікрофінансову компанію?
Вибір мікрофінансової компанії — найважливіше завдання позичальника. Від його вибору залежить вигідність умов кредитування. На що звернути увагу, особливо при зверненні до нових організацій:
- чи представлені на сайті установи реєстраційні документи і ліцензія;
- інформує чи сервіс про всі умови угоди до моменту, як фактично буде підписаний договір кредитування. Відсоткова ставка, комісія та інші умови повинні бути на сайті у відкритому доступі;
- чи є хоч якісь відгуки про пропонований продукт, МФО тощо.
При цьому не важливо, це нова або давно працює фірма. Краще перевірити таку інформацію на старті. І тільки при позитивному результаті подавати заявку і підписувати угоду.
Коли вибір буде зроблений, то тоді необхідно переходити на етап оформлення. Стандартна практика — видача грошей на банківську картку. Тому для отримання позики потрібна власна банківська картка. Якщо її немає, то тоді потрібно вибрати ті МФО, які можуть видати гроші у відділенні.